Domácí

Bláznivé počasí nekončí, do hor za sněhem vyrazili turisti i běžkaři

Kdyby neplatila omezení kvůli šíření koronaviru, na mnoha sjezdovkách by se ještě lyžovalo. Hlavně Moravu minulý týden zasypal sníh. Jeseníky tak stále lákají turisty i běžkaře. Studené počasí zároveň komplikuje práci zemědělcům.

Polojasné počasí a teploty jen pár stupňů nad nulou během úterý do Jeseníků nalákaly spoustu turistů. Ti sem zamířili ze širokého okolí, někteří bez nadsázky přes celou republiku - až z Karlových Varů.

Vydatné sněžení z minulého týdne prodloužilo zimní sezónu. Třeba Praděd vypadal loni koncem dubna úplně jinak než teď. A i když je 20. dubna, na Ovčárně pod Pradědem to stále vypadá jako uprostřed zimy. Sněhu je tu kolem jednoho a čtvrt metru.

"Pro běžkaře jsou stále výborné podmínky mezi Červenohorským sedlem, přes Švýcárnu na Ovčárnu a na Praděd," vypočítává horský záchranář Ondřej Skovránek.

Související obsah

Dlouhá zima letos zpozdila práce zemědělcům. Ti to nyní dohánějí třeba na chmelnicích. Mrazy z minulého týdne způsobily na jihu Moravy škody v meruňkových sadech. Vinařům se ale škody zatím vyhnuly.

"Na konci týdne očekáváme v ranních minimech až mínus pět stupňů Celsia a od vyšších nadmořských výšek opět sněžení," varuje meteoroložka Dagmar Honsová. To by ale měl být už poslední záchvěv zimy.

Podívejte se, jak dramaticky se mohou lišit teploty na dvou různých místech Česka:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

pez, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz