Zahraničí

Velká změna na internetu: Budeme platit za obsah, který je teď zdarma?

Velká změna na internetu: Budeme platit za obsah, který je teď zdarma?
Zdroj: Profimedia

Společnost Apple představila nový operační systém iOS 14.5. Uživatelé si budou moci vybrat, jestli budou souhlasit s tím, aby aplikace sledovaly, co dělají na internetu a podle toho jim nabízely reklamu. Vývojáři, kteří jsou na příjmech z reklamy v aplikacích závislí, ale upozorňují, že kvůli výpadku příjmů možná některé programy zpoplatní.

Novou funkci operačního systému iOS 14.5 společnosti Apple komentoval v minulosti i Facebook, podle které jde o změnu k horšímu. Uživatelé budou muset s příchodem nového systému dát souhlas se sledováním na internetu aplikacím, které mají v telefonech. Apple chce novou funkci využit k tomu, aby uživateli nabídla ty nejlepší cílené reklamy.

Podle Facebooku může tato změna spíše uškodit než pomoci. Většina společností je v současné době financována právě z cílených reklam, a jelikož bude mít uživatel na výběr, nemusí se sledováním na internetu souhlasit. Firmy by tak mohly přijít o peníze, které získávají právě z cílených reklam v aplikacích a nezbylo by jim nic jiného, než si nechat za svůj obsah platit.

Související obsah


S novým upgradem operačního systému iOS přišla americká společnost Apple na včerejší tiskové konferenci. Ta mimo jiné krom aktualizovaného operačního systému odhalila i několik nových produktů jako počítač iMac, vylepšenou Apple TV nebo očekávaný AirTag. Největší pozornost si ale získal již zmiňovaný iOS 14.5 s novou funkcí.

Jaké důsledky bude mít nové vylepšení, by mělo být jasné už 30. dubna, kdy Apple spustí nový systém. Uživatelé pak budou moci dát najevo, jak se jim upgrade líbí, či nelíbí.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Chcete dál používat aplikaci WhatsApp? Musíte souhlasit s novými podmínkami. Na video se podívejte zde:


 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz