Zajímavosti

Pozor! Cizí člověk vám může lehce zablokovat účet na WhatsAppu

Pozor! Cizí člověk vám může lehce zablokovat účet na WhatsAppu
Zdroj: Profimedia

Populární chatovací aplikace WhatsApp má závažnou bezpečnostní trhlinu. Počítačoví analytici totiž zjistili, že je možné zablokovat účet pouze díky znalosti jeho telefonního čísla.

Bezpečností skulina může lehce ohrozit více než 2 miliardy lidí, kteří oblíbenou chatovací aplikaci používají. Hlavní roli v triku totiž hraje dvoufázové ověření pomocí SMS zprávy. Pokud se totiž několikrát špatně zadá příchozí kód, tak dojde na dvanáctihodinové pozastavení odesílání ověřovacích zpráv.

Pachatel pak už jen z cizího e-mailu či telefonního čísla nahlásí jeho odcizení a WhatsApp celý účet deaktivuje. Vypadá to, že WhatsApp tento problém v současné době nijak řešit nebude.

Související obsah

Aplikace každopádně všem uživatelům doporučuje, aby si do účtu přidávali rovnou i e-mailovou adresu, což pachatelům zabrání se k vašem účtu dostat.

WhatsApp v posledních měsících čelil vlně kritiky, a to zejména kvůli drsným podmínkám, které umožnily aplikaci přístup k datům uživatelů. Mnoho lidí tak na tuto populární chatovací aplikací zanevřelo. Aplikace se tak rozhodla, že přichystá pro své věrné rovnou dvě novinky.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Skryté funkce WhatsAppu, které možná neznáte. Podívejte se na video:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Píše se na Deník.cz