Zahraničí

Slovensko otevřelo obchody. Zboží za euro vyvolalo nákupní šílenství

Slovensko od pondělí uvolnilo některé restrikce zavedené kvůli šíření koronaviru. Otevřely se mimo jiné také obchody. Například známý prodejní řetězec Kik lákal zákazníky na značné slevy, což způsobilo hotový poprask. Lidé zapomněli na opatření a mačkali se ve frontách před obchody po celém Slovensku.

Obchodní řetězce se na otevření připravovaly několik dní dopředu. Davy lidí pak přilákal výprodej. Lidé se proto mačkali ve frontách před prodejnami a zapomínali na dodržování doporučených dvoumetrových rozestupů.


Na sociálních sítích se ihned objevily fotografie zachycující davy před obchody z různých koutů Slovenska. Šílenství vypuklo hlavně před prodejnami Kik, které vzali zákazníci útokem. Prodejce totiž nabízel sortiment za jedno (asi 25,90 korun) nebo dvě eura.


"Vyvolaný zájem u zákazníků byl cílem naší otevírací kampaně. V prodejnách a na skladech máme velké množství zboží. Po dobu čtyř měsíců, kdy jsme museli mít zavřeno, řetězce zboží přijímaly, proto jsme přistoupili k tomuto kroku. Na velký zájem jsme se připravili,“ vysvětlil portálu TVnoviny.sk obchodní ředitel Kiku na Slovensku Radoslav Straka.


Problém však nenastal v samotných obchodech, ale před nimi. Tvořily se mohutné fronty a čekající lidé nedodržovali žádná opatření. Stáli totiž těsně u sebe bez patřičných rozestupů. Řada Slováků toto chování odsoudila.

Související obsah


"Na jednu stranu chápu, že se lidé těší z otevření obchodů po tak dlouhé době. Ale měli by myslet i na to, že tímto způsobem dlouho otevřené nezůstanou,“ myslí si Andrea. "Do týdne budeme tam, kde jsme byli před dvěma měsíci,“ stěžuje si zase Janka.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Slovensko rozvolnilo opatření. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Prezident Biden navštíví Buffalo truchlící po vraždě deseti lidí

Americký prezident Joe Biden odcestuje v úterý společně s manželkou Jill do Buffala. Chtějí truchlit s obyvateli po víkendové tragické události, kdy bělošský mladík zastřelil v obchodě deset lidí a tři zranil. Podle úřadů si úmyslně vybral černošskou čtvrť a hodlal zabít co nejvíce lidí.

Píše se na Deník.cz