Domácí

EU podpořila Česko, vyhoštění našich diplomatů z Ruska odsoudila

EU podpořila Česko, vyhoštění našich diplomatů z Ruska odsoudila
Zdroj: Thinkstockphotos

Evropská unie vyjádřila podporu Česku, útok ve Vrběticích jednomyslně odsoudila. Vrchní představitelé EU nesouhlasí s vyhoštěním českých diplomatů a pracovníků velvyslanectví z Ruska, naopak kroky České republiky podpořili.

"Evropská unie silně odsuzuje ilegální aktivity na území České republiky, které způsobily výbuch munice ve Vrběticích v roce 2014. Vyústilo to ve smrt dvou českých občanů, vážnou hrozbu obyvatelstvu a obrovskou materiální škodu," informovala Evropská unie v tiskové zprávě.

EU bere závěry českých orgánů mimořádně vážně, zástupci Unie jsou znepokojeni narušením mezinárodního práva a svrchovanosti České republiky. Rusko se podle nich musí vzdát činnosti, která ohrožuje stabilitu a bezpečnost v Evropě.

"Evropská unie vyjadřuje plnou solidaritu s Českou republikou a podporuje opatření, která její orgány dosud podnikly. Je připravena dále podporovat snahu postavit odpovědně osoby před soud," stojí dále v tiskové zprávě.

Související obsah

Unie zároveň odsoudila nepřiměřenou reakci ze strany Ruské federace.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Kauza Čapí hnízdo míří znovu ke státnímu zástupci

Pražští kriminalisté doplnili spis v kauze "Čapí hnízdo". Policistům na konci srpna totiž státní zástupce vrátil případ k došetření. "V pondělí jsme předali spisový materiál na Městské státní zastupitelství v Praze," informovali na twitteru kriminalisté. Výslech mimo jiné absolvoval například premiérův syn Andrej Babiš mladší.

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz