Domácí

Moskva se zlobí! Na kobereček musí i český velvyslanec Pivoňka

Moskva se zlobí! Na kobereček musí i český velvyslanec Pivoňka
Zdroj: Profimedia

Vztahy mezi Ruskem a Českou republikou jsou stále napjatější. Po ultimátu, které dala Praha Moskvě, si Rusové zavolali na kobereček českého velvyslance. Schůzka začala v 16 hodin českého času.

Mluvčí ruského ministerstva zahraničí Marija Zacharovová uvedla, že Praha postupuje na objednávku a její počínání nemá nic společného s diplomacií. Řekla to rozhlasové stanici Vesti FM.

"Existuje prostě objednávka takového chování. To v žádném případě nesouvisí se zdravým rozumem, s pragmatikou, s diplomacií už vůbec ne. Zpracovává se objednávka, protože jinak logiku věcí vysvětlit nelze," uvedla podle agentury TASS.

Mluvčí také řekla, že ve čtvrtek českému velvyslanci v Moskvě Vítězslavovi Pivoňkovi sdělí, jaké budou další kroky Ruska. "Půjde o konkrétní rozhovor o tom, jaké kroky budou podniknuty, pokud Praha učiní příslušné kroky," řekla Zacharovová.


Nový ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek (ČSSD) se ve středu večer sešel s ruským velvyslancem, aby mu přednesl protest České republiky proti vyhoštění diplomatů a seznámil ho s dalším postupem.

Požaduje, aby se mohli čeští diplomaté rychle vrátit do Moskvy, jinak rozhodne o vyhoštění dalších pracovníků ruské ambasády v Praze. Ruské ministerstvo zahraničí na to okamžitě reagovalo tak, že ultimáta jsou pro komunikaci s Ruskem nepřijatelná.

O ultimátu pro Rusko promluvil bývalý diplomat Michael Žantovský:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz