Domácí

Spor o teplo pokračuje. Radnice ho chce vyřešit půjčkou

Bezúročnou půjčku ve výši 10 milionů korun schválilo město Strakonice tamní teplárně. Firma za peníze postaví teplovod na sídliště Šumavská. Radnice tak chce vyřešit spor, ve kterém distribuční firma přeprodává tepelnou energii, ale teplárně za ni prý nic neplatí.

Reálně hrozilo, že se někteří obyvatelé Strakonic ocitnou bez dodávek tepla. Podle ředitelky teplárny, se kterou reportérka TV Nova mluvila, nic takového zatím nehrozí. Odpoledne se má představenstvo znovu sejít a jednat, jak problémy bude řešit dál.


Do sporu se vložila i policie a Energetický regulační úřad (ERÚ). Teplárna hrozila, že od čtvrtka omezí dodávky jedné společnosti, která zásobuje teplem sídliště Šumavská. Společnost totiž prý odmítá strakonické teplárně platit za odebranou tepelnou energii a plnit povinnosti, které jí uložil předběžným nařízením Energetický regulační úřad.

Související obsah


Navíc podle vedení teplárny firma soustavně odmítá uzavřít smlouvu na dodávku, a to i přes to, že nemá dostatečné zdroje pro výrobu tepelné energie. Spor mezi společností a teplárnou začal loni v září a vyvrcholil na začátku letošního roku, kdy teplárna regulovala dodávky pro asi 300 domácností na sídlišti Šumavská.


Spor přijel dokonce řešit i ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO). Výstavba nového teplovodu, na který město teplárně půjčí, by tak mohla situaci definitivně vyřešit.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz