Zahraničí

Nejméně tři rakety dopadly u letiště v Iráku. Jeden voják se měl zranit

Nejméně tři rakety dopadly u letiště v Iráku. Jeden voják se měl zranit
Zdroj: TV Nova

Nejméně tři rakety dopadly ve čtvrtek večer u bagdádského mezinárodního letiště v Iráku. Při události se měl zranit jeden voják. Dosud se k odpovědnosti za útok nepřihlásila žádná skupina.

Podle irácké armády bylo vypáleno osm raket, z nichž tři přistály poblíž letištního komplexu v Bagdádu. Právě tam jsou ubytovaní američtí vojáci. Rakety navíc zasáhly oblasti, kde působí irácké ozbrojené síly.


Podle AP News jedna raketa přistála blízko ústřední věznice, další poblíž akademie protiteroristické služby a třetí v blízkosti velitelství sil rychlé reakce. K útoku se dosud nepřihlásila žádná skupina. Američtí úředníci obviňují milice podporované Íránem. Při útoku se měl zranit jeden voják.

Související obsah


Za poslední dobu se nejedná o ojedinělý případ. V neděli zasáhlo několik raket iráckou leteckou základnu, která se nachází severně od Bagdádu. Zranili se dva příslušníci iráckých bezpečnostních sil.


V březnu byla zasažena 10 raketami zase základna na severu Iráku, kterou rovněž využívají Američané. Zemřel jeden člověk.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Nejméně tři rakety dopadly na základnu Spojených států amerických v Kurdistánu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

USA uvolní zákaz cestování občanům z EU a Velké Británie

Spojené státy americké uvolní od listopadu zákaz cestování do země občanům z Evropské unie a Velké Británie. Uvolnění se však bude týkat pouze plně očkovaných cestujících, informují Financial Times.

Píše se na Deník.cz