Domácí

Poslanci schválili vyšší příspěvek na dítě, Plaga má připravit úřední maturity

Poslanci v pátek pokračovali v 98. schůzi Sněmovny. Schválili navýšení příspěvku pro děti. Od 12:00 projednávali okamžité otevření prodejen, jednání ale museli přerušit. Ministru školství uložili, aby připravil úřední maturity.

Nejvyšší správní soud (NSS) ve čtvrtek zrušil opatření ministerstva zdravotnictví, kterým resort omezil fungování obchodů a služeb i možnost setkávání. Více se dočtete v tomto článku na TN.cz. Poslanci se tak na pátečním jednání ve Sněmovně zabývali okamžitým otevřením prodejen. Jednání ale museli přerušit kvůli pevně zařazeným bodů.

"Poslanci ANO, přestože návrh usnesení obdrželi už včera ráno, tak tvrdili, že si jej musí nastudovat a vzali si přestávku na nastudování usnesení, čímž zablokovali hlasování," řekl v pátek pro TN.cz poslanec Mikuláš Ferjenčík (Piráti), který projednávání okamžitého otevření obchodů navrhl. Obchody se zřejmě otevřou 3. května, pokračování schůze je naplánováno na 4. května, takže se k tématu poslanci již zřejmě nevrátí.

Související obsah

Poslanci v pátek schválili zvýšení příspěvku na dítě o 26 procent. Peníze, které si děti vydělají na brigádě, by se neměly počítat do příjmu domácnosti, ze kterého se pak odvozuje nárok na příspěvek na dítě. Na příspěvek bude mít také nárok více rodin.

Sněmovna také schválila návrh vládních poslanců, aby uložila ministru školství Robertu Plagovi (za ANO) připravit nařízení umožňující úřední maturity. Pro návrh hlasovali až na jednoho poslanci ANO, dále poslanci ČSSD a SPD a Dominik Feri (TOP 09).

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz