Krimi

GIBS obvinil tři policisty! Měli prodávat informace podnikatelům

GIBS obvinil tři policisty! Měli prodávat informace podnikatelům
Zdroj: Profimedia

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) obvinila z úniku informací tři policisty, z nichž dva pracují pro Národní centrálu proti organizovanému zločinu (NCOZ). Ty měli prodávat bohatým podnikatelům. Obviněné muže ředitel útvaru postavil mimo službu.

Ve čtvrtek obvinili inspektoři kvůli rozsáhlému úniku informací tři policejní důstojníky z několika trestních činů. Dva z nich pracují pro Národní centrálu proti organizovanému zločinu. Dotyční si za informace měli nechat platit.


"Policejní důstojníci společně se dvěma bývalými policisty poskytovali neveřejné informace z policejních evidencí movitým podnikatelům za úplatu,“ informovala mluvčí GIBS Ivana Nguyenová. Podnikatelé díky těmto informacím mohli ovlivňovat trestní řízení ve svůj prospěch.

Související obsah


Za tyto informace měli policisté dostat minimálně jeden milion korun. "Zahájili jsme trestní stíhání z přečinů neoprávněný přístup k počítačovému systému a nosiči informací i ve formě účastenství, zneužití pravomoci úřední osoby i ve formě účastenství, dále ze zločinu přijetí úplatku i ve formě účastenství a zločinu podplácení,“ doplnila Nguyenová.


Důstojníky z NCOZ ředitel okamžitě postavil mimo službu. "Můžeme potvrdit, že v souvislosti s trestním stíhám ze strany Generální inspekce bezpečnostních sborů bylo ředitelem našeho útvaru vydáno rozhodnutí o zproštění výkonu služby,“ řekl mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Související obsah


V případě prokázání viny hrozí obviněným tři až 10 let ve vězení. V souvislosti s tímto případem obvinili také jednu právnickou osobu a další tři lidi, z nichž dva jsou bývalí policisté. 


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.


GIBS stíhá jihočeského policistu. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz