Videoreportáž

Tyto předměty vytáhli doktoři z dětí. Podívejte se, co je nejvíc ohrožuje

Ruská doktorka přes 20 let sbírá předměty, které spolkly malé děti. Pomyslnou první příčku vyhrávají papírové sponky, které jsou zároveň nejvíc nebezpečné kvůli jejich ostrým hranám. Lékařka upozorňuje, že tyto malé předměty jsou vážným problémem a děti můžou ohrozit na životě. Děsivá kolekce sčítá přes 500 předmětů a vy se teď na ni můžete podívat ve videu.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz