Domácí

Arenberger byl na kontrole ve slánské nemocnici. Hodlá navštívit i další

Ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v pátek ráno navštívil nemocnici ve Slaném. Ta patří mezi zařízení, která pandemie koronaviru před časem dostala až na hranici vyčerpání kapacit. Ministr prý plánuje navštívit i další nemocnice. Chce ocenit personál za jejich tvrdou práci.

Z ředitele jedné z pražských nemocnic se dostal až na post ministra zdravotnictví. Sám tedy chtěl kolegu ze slánské nemocnice podpořit a podívat se, jak nemocnice boj proti koronaviru zvládá.

"Tato nemocnice trpěla především v počátečních měsících tohoto roku, a to nejen těžkou zátěží, co se týče pacientů, ale také tím, že řada zaměstnanců se nakazila. Přesto nemocnice nezastavila provoz,“ řekl ministr zdravotnictví Petr Arenberger.

Související obsah


"Momentálně jsme v určitém přechodovém období, kdy jsme výrazně utlumili covidovou péči, která se zredukovala pouze na dvě stanice, jednu standardní a ARO. Oddělení, která přestala být covidová, se dezinfikují a personál si oddychuje,“ doplnil ředitel slánské nemocnice Štěpán Votoček.


Ministr Arenberger personálu nemocnice za zvládnutí covidové situace věnoval kávovar. Během páteční návštěvy zkontroloval i fungování očkovacího centra. V to se proměnily původně kulturní prostory.


Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz