Zajímavosti

Intimní zpověď Ewy Farne. Rozepsala se o svém těle i (nad)váze

Intimní zpověď Ewy Farne. Rozepsala se o svém těle i (nad)váze
Zdroj: Profimedia

Oblíbená zpěvačka Ewa Farna sdílela se svými fanoušky na facebooku velmi otevřený pohled do svého soukromí a zavzpomínala na doby, kdy zápasila s váhou a musela se zároveň vyrovnat s často necitlivými komentáři. Zároveň má pro všechny jasný vzkaz.

Příspěvek se týká trendu body positive (body positivity), tedy směru, který klade důraz na pozitivní přístup k vlastnímu tělu bez ohledu na to, jestli splňuje "ty správné" parametry.

Na úvod si Farna povzdychla, že kdyby tento trend frčel už před několika lety, "nedočkala by se takového lynčování jako v době, kdy se měnila z dívky na ženu." Přiznala, že to pro ni nebylo snadné období i proto, že musela poslouchat narážky na to, že nevypadá jako dřív a měla by méně jíst.

Související obsah

Podle ní fakt, že neváží padesát ani šedesát kilo rozhodně neznamená, že by neměla mít právo vystupovat jako zpěvačka nebo se objevovat na obálkách. "Ani to neznamená, že bych žila nezdravě," zdůraznila v polsky psaném příspěvku oblíbená zpěvačka.

Prý ví o velmi štíhlých modelkách, které jedí nezdravě, kouří, špatně spí a přesto sklízejí potlesk za to, že jsou hubené. Ale to ji už prý netrápí. Zároveň odmítá, že by příklon k trendu body positive měl být spojený s pliváním na štíhlé.

Ja i body positive Oj jakby ten trend rzadzil juz pare lat temu, pewnie bym nie dostawala takiego linczu, jak mi...

Zveejnil(a) Ewa Farna dne Ptek 23. dubna 2021

"Nejdůležitější je, že krása a zdraví nemusejí mít velikost číslo 34. To ale v žádném případě neznamená vysmívání se či dokonce povolení nenávidět ty, kteří jsou štíhlí nebo mají atletickou postavu. To je absurdní, nejdůležitější je zdraví," myslí si Farna.

A své fanoušky nabádá, aby řekli něco hezkého dívkám bez ohledu na to, jestli jsou hubené, nebo mají pár kil navíc. "Pokud jste opravdu spokojení s tím, jací jste, pak přejete ostatním to dobré a užíváte si jejich úspěchy," napsala na závěr svého příspěvku Ewa Farna a doplnila ho dvěma fotografiemi sebe samé - jednou barevnou a druhou černobílou.

Před rokem Ewa Farna Čechy nabádala, aby nosili roušky:

 

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zajímavosti

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz