Naše Česko

Dnes můžete darovat potraviny pro lidi v nouzi! Velký PŘEHLED míst

Dnes můžete darovat potraviny pro lidi v nouzi! Velký PŘEHLED míst
Zdroj: lidl.cz

V sobotu pořádá Česká federace potravinových bank společně se Svazem obchodu a cestovního ruchu a obchodními řetězci jarní kolo potravinové sbírky. Trvanlivé potraviny a drogistické zboží pro lidi v nouzi můžete darovat mezi 8. a 18. hodinou na více než 800 místech po celém Česku. Do sbírky je možné se zapojit také online.

Sbírka se už poslední tři roky koná obvykle dvakrát za rok. Vloni ale na jaře neproběhla kvůli pandemii. O to více byli Češi štědří na podzim, kdy do skladů potravinových bank poslali celkem 713 tun zboží.

Ve vybraných obchodech jsou za pokladnami dobrovolníci, které poznáte podle zelené zástěry s logem sbírky.

"Situace není vůbec jednoduchá, neboť průběžně narůstá počet těch, kteří potřebují pomoc potravinových bank. Chtěl bych poděkovat všem obchodním řetězcům za posílení svých týmů o kmenové zaměstnance i brigádníky během sobotní sbírky, stejně jako za dlouhodobou pomoc potravinovým bankám prostřednictvím dobrovolných darů i poskytnutím svých logistických kapacit," uvedl prezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza.

Pomoc z potravinových bank dostávají senioři, rodiče samoživitelé, pěstounské rodiny, hendikepovaní či lidé bez domova. Potravinové banky fungují po celém území republiky. Kde najít nejbližší do sbírky zapojené obchody u vás, zjistíte z této interaktivní mapy.

Související obsah

Potravinové banky nejvíce potřebují konzervy, dětskou výživu, polévky, trvanlivé mléko, olej, rýži a luštěniny nebo těstoviny. Z drogistického zboží potřebují potravinové banky například mýdla, šampony, zubní pasy a kartáčky, prací prostředky, toaletní papír či dětské pleny. Potraviny a drogérii je možné darovat také online a to od 19. dubna až do 2. května prostřednictvím vybraných on-line prodejců potravin.

"Počet lidí v nouzi, kteří jsou závislí na pomoci potravinových bank, narůstá. Během loňského roku jsme registrovali meziroční vzestup v řádech desítek procent. Pandemie připravila mnoho Čechů o zaměstnání. S tím pochopitelně souvisí i propad finančních prostředků, kterých se mnohým nedostává ani na zajištění nejnutnějších životních potřeb. Prosíme proto, aby se lidé do letošní jarní Sbírky potravin opět zapojili a pomohli," uvedla Veronika Láchová, ředitelka České federace potravinových bank.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Naše Česko

Důležité Události

Píše se na Deník.cz