Krimi

Po D5 jede auto v protisměru, hlásili lidé. Řidič byl namol opilý

Po D5 jede auto v protisměru, hlásili lidé. Řidič byl namol opilý
Zdroj: TV Nova

Západočeští policisté v sobotu odpoledne na dálnici D5 nedaleko německých hranic pátrali po autě jedoucím v protisměru, které hlásili svědci. Vůz nakonec zastavili u odpočívadla v Rozvadově. Jeho šofér byl opilý namol a skončil na záchytce.

"Krátce před čtvrtou hodinou odpoledne jsme přijali oznámení, že na 142,5 km dálnice D5 jede osobní vozidlo v protisměru směrem na Prahu. Na místo okamžitě vyrazily policejní hlídky, které projely několikakilometrový úsek dálnice," přiblížila začátek incidentu policejní mluvčí Veronika Hokrová.

Žádné auto jedoucí v protisměru ale strážci zákona neobjevili. "S největší pravděpodobností si chybu řidič po asi osmi ujetých kilometrech uvědomil, své auto na 138. km otočil a dálnici následně opustil. Vozidlo se povedlo zastavit policistům z dálničního oddělení Ostrov u Stříbra u odpočívadla na Svaté Kateřině," uvedla Hokrová.

Související obsah

Za volantem seděl jednapadesátiletý cizinec, kterému dali policisté dýchnout. Alkoholtester ukázal hodně vysokou hodnotu, konkrétně 4,06 promile. Opilý šofér souhlasil i s odběrem krve pro potvrzení výsledku.

"Poté policisté řidiče umístili na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění. Následně s ním budou provedeny další procesní úkony a bude rozhodnuto o přesné právní kvalifikaci," uzavřela policejní mluvčí.

Před pár dny auto v protisměru ohrožovalo řidiče i na Slovensku. Pusťte si video:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Krátká zpráva

Hnutí STAN vybralo kandidáta na ministra průmyslu

Starostové vybrali nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu místo Věslava Michalika, který se nominace do nastupujícího kabinetu vzdal kvůli informacím o možném střetu zájmů. Celostátní výbor STAN vybíral ze čtyř kandidátů. Jméno vítěze oznámí v pondělí, nejprve se ho dozví premiér vznikající vlády Petr Fiala (ODS).

Píše se na Deník.cz