Domácí

Jen dvě deci vína, tvrdila hlídce opilá matka. Pak u kočárku zvracela

Jen dvě deci vína, tvrdila hlídce opilá matka. Pak u kočárku zvracela
Zdroj: Policie ČR

Brněnští strážníci v sobotu večer pomáhali opilé mladé matce. Žena jim sice tvrdila, že měla jen trochu vína a o své dítě se zvládne postarat, ale přitom se třásla a zvracela. Zdravotníci ji nakonec odvezli do nemocnice, prcka si převzal otec.

"Do Žabovřesk strážníky přivolali svědci kvůli tomu, že se mladá žena údajně sesula na chodník vedle kočárku. Strážníci rozechvělou ženu brzy našli a zeptali se jí, jak se cítí a jestli pila nějaký alkohol," popsal začátek sobotního výjezdu mluvčí brněnských strážníků Jakub Ghanem.

Žena se ohradila, že si dala jen dvě deci vína a o své dvouleté dítě se zvládne postarat. Jenže strážníci o tom měli vzhledem k průběhu rozhovoru pochybnosti.

Související obsah

"Třiatřicetiletá žena byla plačtivá, třásla se a neodpovídala smysluplně na otázky. Strážníci jí proto dali dýchnout a výsledkem byly hodnoty okolo 3,5 promile. Jen během krátkého čekání na přivolanou sanitku museli strážníci třiatřicetiletou ženu dvakrát zachytit a poskytnout jí první pomoc, protože se zhroutila k zemi, třásla se a zvracela," uvedl Ghanem.

Pěči o ni následně převzali zdravotníci, ošetřili ji přímo v sanitce a odvezli do nemocnice. Batole bylo v pořádku a přijel si pro něj otec. "Případem se budou dál zabývat (státní) policisté," uzavřel mluvčí strážníků.

Opilou matku řešili loni v květnu i pražští strážníci. Kočárek s dítětem nechala před obchodem:

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz