Domácí

Hromadná nehoda uzavřela D1! Tvořila se dlouhá kolona, lidé odcházeli přes pole

Na dálnici D1 zasahovaly jednotky Integrovaného záchranného systému u hromadné nehody čtyř aut. Srážka se neobešla bez zranění. Za nehodou se okamžitě vytvořila dlouhá kolona vozidel, policisté odkláněli dopravu. Některým cestujícím došla trpělivost a vydali se pěšky přes pole. Nehoda dálnici zablokovala.

Nehoda se stala v neděli v 16:20 na 202. kilometru dálnice D1 ve směru na Prahu. Podle policejního informačního portálu se srazila čtyři auta. Kvůli zraněním na místo vyrazili také záchranáři.

Policisté museli kvůli zásahu dálnici uzavřít, dopravu odkláněli přes silnici 430 až na kruhový objezd v Brně na křižovatce Řípská – Olomoucká a poté zpět po ulici Řípská na dálnici nájezdem na 201. kilometru.

"Měli jsme to nahlášené jako nehodu čtyř vozidel, zatím evidujeme jedno zranění," sdělil k případu mluvčí policie Pavel Šváb krátce před šestou hodinou s tím, že byl již obnoven provoz jedním jízdním pruhem.

Související obsah

Za nehodou se okamžitě vytvořila dlouhá kolona, která měla kolem půl šesté přes osm kilometrů. Někteří cestující, kteří uvízli v koloně v autobusu, se vydali ke svému cíli pěšky přes pole.

"Dnes už evidujeme osm dopravních nehod, u kterých jsme museli zasahovat a celkem sedm zraněných a jednoho usmrceného. Zdá se, že lockdownové dny bez nehod jsou pryč. Buďte na silnicích opatrní," apelují hasiči Jihomoravského kraje.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz