Zahraničí

Netradiční protest proti opatřením. Francouzskému premiérovi chodí poštou kalhotky

Zatímco některé státy v Evropě restrikce uvolňují, ve Francii budou trvat nejméně do poloviny května. Od konce března tam jsou otevřené jen nezbytně nutné obchody. Proti tomu teď začali velmi originálně protestovat prodejci spodního prádla, kteří chtějí otevřít.

Stovky dopisů už k francouzskému premiérovi Jeanu Castexovi dorazily a další jsou na cestě. V obálkách ale Castex kromě požadavků najde i kousky spodního prádla.

Akci kalhotky odstartovaly řetězce se spodním prádlem doslova po celé Francii. Po čase vyzvaly k připojení i jednotlivce. Po vládě a prezidentovi žádají udělení výjimky na zbytek lockdownu.

"Trvá to velmi dlouho. Nechci to ale moc kritizovat. Uvědomuji si, jak těžké to musí být v botách prezidenta Macrona," uvedla obyvatelka Paříže Michaela.

Byl to právě Jean Castex, kdo rozhodl, že se obchody se spodním prádlem nezařadí do základního a nutného zboží. Podle mnohých účastnic protestu premiérovi nedochází, že spodní prádlo je hygienická nutnost, nejen pastva pro pánské oči.

Související obsah

Z kalhotkové kauzy si hned začali dělat legraci vtipálci na internetu. Na jedné karikatuře Jean Castex doufá, že protestovat začnou i řezníci, aby mu místo spodního prádla začalo poštou chodit maso.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

Anežka Pichrtová / klma, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Policie zatkla bývalého lídra katalánských separatistů Carlese Puigdemonta

Italská policie zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Zítra soud rozhodne, jestli ho vydá Španělsku, nebo propustí. Ve Španělsku čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Krátká zpráva

Chlapec v Nizozemsku vyhrál soud, může se očkovat proti covidu

Dvanáctiletý chlapec se v Nizozemsku obrátil na soud, protože mu otec zakázal očkování proti covidu-19. Kluk o vakcínu moc stál, aby se mohl vídat s nemocnou babičkou a neohrozil ji. V zemi je možné očkování od 12 let se souhlasem obou rodičů. Soudce se přiklonil na stranu chlapce, jehož rodiče jsou rozvedení.

Píše se na Deník.cz