Počasí

Česko potrápí další přízemní mrazíky, teploty klesnou až k -7 °C. Kdy se oteplí?

Do Česka nadále proudí chladný vzduch ze severu, s mrazy se tak ještě neloučíme. Pod nulu budou noční teploty klesat až do úterý, ve středu by se pak mělo oteplit. Nejteplejším dnem týdne by měl být podle meteorologů čtvrtek, kdy se teploty přes den vyšplhají až na 18 stupňů. Objevit se mohou i bouřky.

Pondělní ráno bylo velmi studené, podle ČHMÚ na 16 stanicích padl teplotní rekord. Nejchladněji bylo v Jizerských horách, kde místy stanice naměřily -12 stupňů Celsia. Přes den se teploty vyšplhají v maximech na 7 až 11 stupňů nad nulou, na jihu a jihozápadě území ojediněle až na 14 stupňů. Na horách v 1000 metrech bude pouze okolo 2 stupňů. Obloha bude jasná až skoro jasná.

Podívejte se na pondělní předpověď počasí:

Úterý

I úterní noc bude podle meteorologů velmi studená. Na jižní Moravě bude okolo nuly, ve zbytku republiky budou teploty klesat k -1 až -5 stupňům. Místy bude přízemní mráz dosahovat teploty až -7 stupňů.

Do úterního dopoledne platí výstraha ČHMÚ před mrazem ve vegetačním období, kdy hrozí poškození zeleniny, vinné révy a ovocných stromů. Před den se teploty vyšplhají na 10 až 14 stupňů, bude jasno až polojasno.

Související obsah

Středa

Ve středu se oteplí, noční teploty už by podle meteorologů neměly klesat pod bod mrazu. Pohybovat se budou od 6 do 2 stupňů, v západní polovině Čech pouze okolo nuly, kde bude zpočátku jasno až polojasno. Přes den bude od 13 do 17 stupňů, většinou oblačno s ojedinělým deštěm.

Čtvrtek

Ve čtvrtek bude oblačno až zataženo, zpočátku místy i polojasno. Na některých místech meteorologové očekávají občasný déšť nebo přeháňky, ojediněle i bouřky. V noci bude od 7 do 3 stupňů, při nízké oblačnosti okolo nuly. Přes den se teploty vyšplhají na 14 až 18 stupňů.

Související obsah

 

Pátek

V pátek bude zpočátku oblačno až zataženo, na většině území bude pršet nebo se objeví přeháňky, ojediněle i bouřky. Postupně bude srážek i oblačnosti ubývat. Noční teploty se budou pohybovat od 9 do 5 stupňů, denní od 12 do 17 stupňů.

Víkend

O víkendu bude oblačno až polojasno, místy déšť nebo přeháňky, ojediněle bouřky. Na hřebenech hor bude i sněžit. Teploty v noci budou dosahovat 6 až 2 stupňů, při nízké oblačnosti klesnou i na nulu. Přes den bude od 11 do 16 stupňů.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz