Domácí

Pozor! Tyto balónky jsou pro děti nebezpečné, obsahují karcinogeny

Pozor! Tyto balónky jsou pro děti nebezpečné, obsahují karcinogeny
Zdroj: ČOI

Dejte si pozor na nebezpečné dětské nafukovací balónky s potiskem v balení po 10 kusech. Uvolňovat se z nich mohou karcinogenní látky. Česká obchodní inspekce (ČOI) už výrobek, který předstatoval riziko nejenom pro ty nejmenší, zakázala prodávat.

Inspektoři odhalili v českých prodejnách nebezpečné nafukovací balónky pro děti. Hraní s nimi může vést k závažnému poškození zdraví.

"Akreditovanou laboratoří bylo zjištěno, že v materiálu, ze kterého jsou balónky vyrobeny, je obsaženo nadlimitní množství N-nitrosaminů a N-nitrosovatelné látky. Tyto chemické látky se mohou uvolnit z použitého materiálu a děti je mohou, například sáním balónků nebo kontaktem z ruky do úst, požít," uvedl mluvčí ČOI Jiří Fröhlich. Nitrosaminy většinou bývají karcinogenní, tedy rakovinotvorné.

Balónky mají na etiketě velký nápis party, v balení je 10 kusů. Jako dovozce je na nich uvedena společnost WIKY spol. s.r.o. se sídlem v Kyjově, vyrobeny jsou v Číně.

Související obsah

"Česká obchodní inspekce uložila dovozci hračky ochranné opatření, kterým je stažení výrobku z trhu a z oběhu. Hračka byla nahlášena kontaktnímu bodu na ministerstvu průmyslu a obchodu," uzavřel Fröhlich.

Zdroj: ČOI
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz