Zahraničí

Poblíž Kanárských ostrovů našli člun s migranty, nejméně 17 jich zemřelo

Poblíž Kanárských ostrovů našli člun s migranty, nejméně 17 jich zemřelo
Zdroj: Profimedia

Španělská pobřežní stráž objevila v pondělí poblíž Kanárských ostrovů ve Španělsku loď s migranty z Afriky. Na palubě člunu jich nejméně 17 zemřelo. Záchranáři tři přeživší převezli do nemocnice.

Loď s migranty spatřilo v pondělní ráno letadlo španělského letectva v Atlantském oceánu poblíž ostrova El Hierro. Do oblasti okamžitě vyrazily pátrací a záchranné čluny, ale neočekávalo se, že se loď s migranty podaří najít dříve než v úterý.


Záchranářům se ale nakonec podařilo k lodi dostat ještě v pondělí. Na palubě však objevili nejméně 17 mrtvých migrantů. Tři přeživší následně vrtulník převezl do nemocnice na pevninu, informují Arab News.

Související obsah


Trasa ze západního pobřeží Afriky přes Atlantský oceán až na Kanárské ostrovy se stala v posledních měsících velmi využívanou cestou pro migranty a žadatele o azyl prchající před konflikty, násilím a ekonomickými obtížemi v afrických zemích.

V roce 2020 zemřelo nejméně 849 lidí při pokusu dostat se na Kanárské ostrovy, zatímco podle OSN 23 tisíc lidí svého cíle dosáhlo.

23 běženců za týden, pohyb migrantů na území Česka nabírá na síle. Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

jh, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz