Počasí

Výstraha ČHMÚ: Česko zasáhne další mráz, hrozí poškození úrody

Výstraha ČHMÚ: Česko zasáhne další mráz, hrozí poškození úrody
Zdroj: Profimedia

Velmi chladným ránům v Česku ještě stále neodzvonilo. Český hydrometeorologický ústav vydal další výstrahu před mrazem ve vegetačním období, který hrozí na západě a východě republiky ve středečních nočních a ranních hodinách.

Letošní jaro zahrádkářům a zemědělcům nepřeje. I přesto, že se oteplilo, rána stále doprovázejí mrazy. Jen co skončila jedna výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) před tímto jevem, vydali meteorologové hned další.

"Místy se očekává mráz, který může poškodit vegetaci, zejména zeleninu, vinnou révu a kvetoucí ovocné stromy," varuje ČHMÚ. Výstraha má nízký stupeň nebezpečí a platí od půlnoci z úterý na středu do 9. hodiny dopolední.

Výstraha před mrazem

Zdroj: ČHMÚ

Mrazy hrozí ve Středočeském (Beroun, Černošice, Dobříš, Hořovice, Kladno, Kralupy nad Vltavou, Příbram, Rakovník, Sedlčany, Slaný), Jihočeském (Blatná, Český Krumlov, Kaplice, Milevsko, Písek, Prachatice, Strakonice, Vimperk, Vodňany), Plzeňském, Karlovarském, Ústeckém (Chomutov, Kadaň, Louny, Podbořany, Žatec), Olomouckém (Jeseník, Šumperk) a Moravskoslezském kraji.

Související obsah

 

"Zeleninu a nízké rostliny je možno zakrýt světlou netkanou textilií, která může být ponechána i více dní až do odeznění ranních mrazů. V případě stromů je možno použít ochranné přípravky proti promrznutí nebo klasické metody ošetření, jako je lehký postřik/orosování porostů drobnými vodními kapičkami v období záporných teplot (zpravidla před východem Slunce), nebo dýmování/zakuřování spalováním vlhkého rostlinného odpadu v bezprostřední blízkosti stromů," radí ČHMÚ.

Podívejte se na úterní předpověď počasí: 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Česko za pátek eviduje 17 659 nově potvrzených případů covidu-19

V pátek v Česku přibylo 17 659 případů covidu, což je o 2 700 méně než před týdnem. Nejvíce nakažených na 100 000 obyvatel je momentálně v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Olomouc a Žďár nad Sázavou. V nemocnicích se s covidem aktuálně léčí 6 786 pacientů, z toho 1 052 s těžkým průběhem. Vyplývá to z údajů, které zveřejnilo ministerstvo zdravotnictví.

Píše se na Deník.cz