Krimi

Cizinec měl v Přelouči zabít kojence. Čeká ho 15 let ve vězení a vyhoštění

Za vraždu dvouměsíčního miminka dostal cizinec u Krajského soudu v Pardubicích 15letý trest. Tělo měli s matkou kojence loni odvézt v kočárku za město. K objasnění přispěla náhoda. Obviněný se svěřil rodičům v Rumunsku a ti se obrátili na policii.

Dítě se prý nedalo utišit. Právě to byl podle muže důvod, proč muselo zemřít. Mlátit měl chlapečka pěstmi. "Měl snad využít i mobilní telefon, udeřil ho do hlavy,“ řekl soudce Karel Gobernac.


Bylo to loni 26. září. Chvíli před tím šla devatenáctiletá matka spát, protože hodně pila. A po probuzení zjistila, že její dítě nedýchá. Přistoupila na to, že s přítelem společně zametou stopy. Dítě dal muž do kufru a do kočárku.

Související obsah


Zastavili se na polní cestě mezi Přeloučí a Lohenicemi. Muž dal kufr ke stromu a přikryl trávou. Téměř dokonalý plán začal mít trhliny ve chvíli, kdy cizinec zavolal příbuzným a tvrdil jim, že je v úzkých. "Rodiče obviněného se obrátili na rumunskou policii s tím, že vyžaduje finanční hotovost, aby mohl odcestovat zpět do Rumunka. Řekl jim, že došlo k nevyjasněnému úmrtí dítěte,“ informovala policejní mluvčí Markéta Janovská.


Policisté z Bukurešti hned volali českým kolegům. "Probíhalo pátrání, hledala se rodina, to znamená muž obviněný družkou,“ doplnila státní zástupkyně Lenka Faltusová.


Cizinec se přiznal. U soudu se v pondělí se žalobcem dohodli na vině a trestu během půl hodiny. Obžalovaný má strávit ve vězení 15 let, navíc ho na dobu neurčitou čeká vyhoštění.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz