Domácí

Záhadné zmizení Tomáše (15): Policie se vrátila do terénu, tohle prověřuje

Záhadné zmizení Tomáše (15): Policie se vrátila do terénu, tohle prověřuje
Zdroj: Facebook, TN.cz

Brněnští kriminalisté se ve středu vrátili do terénu, aby pokračovali v pátrání po 15letém Tomášovi. Ten se pohřešuje už dlouhé dva týdny. Beze stopy zmizel v noci na 15. dubna a záhadný případ sleduje s napětím celé Česko. Policie znovu prověřuje jednu z dřívějších stop, prozradil TN.cz mluvčí strážců zákona Bohumil Malášek.

Hledání 15letého Tomáše z Brna má další zvrat. Rozsáhlé pátrací akce sice skončily už minulý týden, kriminalisté se ale ve středu do terénu vydali znovu.

"Dnes jsme znovu prohledávali jednu chatovou oblast. Prověřovali jsme poznatky z dřívějška. Chlapce se bohužel stále nepodařilo naleznout," řekl TN.cz policejní mluvčí Bohumil Malášek. 

Tomáš zmizel před dvěma týdny, naposledy ho viděli pohybovat se po brněnských městských částech Komín a Jundrov s partou několika vrstevníků. Podle policie se měl poblíž řeky Svratky, která oběma čtvrtěmi protéká, do půlky těla svléknout.

Související obsah

Nedaleko řeky měli později najít chlapcův mobil, bundu a jednu botu. Do pátrání se zapojila helikoptéra, policii pomáhali i strážníci a do terénu vyrazily také desítky dobrovolníků nejenom z Brna. Jejich snažení však žádné výsledky nepřineslo. K ničemu nevedlo ani snížení hladiny Svratky.

Rodina se obrnila mlčením

Policie ale ve hledání Tomáše nepolevuje. "Neustále prověřujeme další a další poznatky, které jsme získali vlastní činností nebo na základě reakce občanů," doplnil Malášek.

Takhle městská policie prohledávala řeku:

Obří pátrací akce už se ale pravděpodobně očekávat nedají. I rodina už před několika dny přiznala, že už není kde hledat. "V tuto chvíli nemáme žádná konkrétní místa, kde hledat. To ale neznamená, že přestaneme," napsali Tomášovi příbuzní minulý čtvrtek na facebook. A potom se odmlčeli.

Související obsah

Podle informací TN.cz proto, že někteří z dobrovolníků vnášeli do vyšetřování chaos. Tomášův otec o tom ostatně sám psal: "Už se vytrácí zdravý rozum a racionální chování. Není možné ignorovat zákony, od toho je tu policie. Prosíme, zanechte těchto aktivit a nesnažte se vést vlastní vyšetřování. Tyto aktivity zaměstnávají policii a nezbývá čas na pátrání po Tomovi."

Podívejte se na reportáž TV Nova o pátrání po Tomášovi:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz