Domácí

Pohřešovaný chlapec (15) z Brna je po smrti. Jeho tělo vylovili z řeky

Po třech týdnech intenzivního pátrání přišla smutná zpráva. Ztracený 15letý Tomáš z Brna je po smrti. Tělo v úterý odpoledne v řece Svratce našel veslař, policie ve středu potvrdila, že patřilo pohřešovanému. Vše zatím nasvědčuje tomu, že zemřel bez cizího zavinění, vyšetřování tragédie ale bude pokračovat. Ještě se neví, jak se dostal do vody.

Pátrání po 15letém Tomášovi, který před třemi týdny zmizel v brněnském Jundrově, má bohužel tragický konec. Našli ho bez známek života v řece Svratce, nedaleko místa, kde ho v osudný večer viděli naposledy.

"Identifikační úkony potvrdily, že na hladině řeky Svratky nalezené tělo patří pohřešovanému mladíkovi. Kriminalisté budou při dalším vyšetřování hledat odpověď, za jakých okolností se dostal do vody. Zatímní vyšetřování napovídá tomu, že zemřel bez cizího zavinění," informoval policejní mluvčí Bohumil Malášek.

Tělo v úterý odpoledne ve Svratce v blízkosti ulice Veslařská objevil kanoista. Na místo okamžitě zamířila policie a hasiči. Podle informací TN.cz už bylo zbytečné povolávat záchranáře. Potápěči tělo vylovili a začala identifikace.

Související obsah

Chlapec se ztratil ve středu 14. dubna pozdě večer. Bezprostředně poté, co vyděšení rodiče zalarmovali strážce zákona, se spustila obří pátrací akce. Terén pročesávali psovodi, desítky policistů a ze vzduchu i helikoptéra s termovizí.

V dalších dnech se do hledání nezletilého zapojila i řada dobrovolníků. Přes veškeré úsilí se ho živého nalézt nepodařilo.

Informace od policie z úterý 4. května, kdy našli plovoucí tělo v řece Svratce v Brně:


TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz