Domácí

Babiš se chlubil, že vyjednal vakcíny. Do Česka ale dosud žádné nedorazily

Babiš se chlubil, že vyjednal vakcíny. Do Česka ale dosud žádné nedorazily
Zdroj: TV Nova

Domluvené dávky vakcín, které mělo Česko získat, zatím nedorazily. Premiér Andrej Babiš (ANO) se na začátku dubna pochlubil na sociálních sítích, že vyjednal 80 tisíc dávek ze Slovinska, Maďarska a Rakouska.

Premiér Andrej Babiš na začátku dubna oznámil, že se mu podařilo od přátel ze Slovinska, Rakouska a Maďarska vyjednat 80 tisíc dávek vakcín proti covidu. "Rakousko podpoří Českou republiku v obtížné situaci 30.000 dávkami vakcíny Pfizer. Jsme za to moc vděční, protože velmi dobře víme, že i Rakousko by potřebovalo více vakcín. Toto je skutečná solidarita," ohlašoval premiér na svých sociálních sítích. Informace přinesl portál SeznamZprávy.

Dalších 10 tisíc mělo zaslat Slovinsko a s premiérem Maďarska Viktorem Orbánem se Babiš údajně domluvil na dalších 40 tisících dávkách. " Mluvil jsem s Viktorem Orbánem, který mi slíbil, že nám ještě v druhém kvartále pošle 40.000 vakcín. Děkuju, moc si toho vážím. S 30.000 od Rakouska a 10.000 od Slovinska tak máme v součtu 80.000 vakcín navíc. Ještě o 10.000 víc, než jsme měli dostat od EU," napsal tehdy Babiš.

Související obsah

Na konci dubna ale žádné vakcíny do České republiky nedorazily. Pomoc měla také přijít ze Slovenska. To Česku slíbilo 10 tisíc dávek vakcín firmy Moderna. O daru informoval slovenský premiér Eduard Heger při návštěvě Prahy. 

Někde mají vyočkováno, jinde zase musí lidé čekat. Ministerstvo slibuje nápravu. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:
 


 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz