Domácí

Bujarý mejdan u kardinála Duky! Nechyběl ani šéf Zemanovy ochranky

Bujarý mejdan u kardinála Duky! Nechyběl ani šéf Zemanovy ochranky
Zdroj: David Malík, Martin Hykl/CNC/Profimedia

Na střeše domu sídla pražského arcibiskupa a kardinála Dominika Duky (78) se v úterý slavilo. Česko je přitom stále sevřené přísnými protikoronavirovými opatřeními, scházet se smí pouze dva lidé a pořádání akcí je zakázáno. Přes 10 hostů přesto slavilo až do pozdních nočních hodin. Byl mezi nimi i šéf ochranky prezidenta Miloše Zemana. Vedení policie to odmítá komentovat, zahájilo ale kázeňské řízení.

Navzdory koronavirovým opatření se v úterý večer na střeše sídla pražského kardinála Dominika Duky na Hradčanech slavilo. Podle fotografií, které pořídil deník Blesk, večírek trval nejméně od půl šesté večer asi do jedné v noci. 


Jedním z hostů byl podle zjištění deníku podnikatel Zdeněk Bergman, který vlastní společnost Pražské Benátky převážející turisty po Vltavě. "Byla to naše soukromá akce," obhajoval svou účast Bergman pro Blesk.

Kromě Bergmana se akce zúčastnilo dalších nejméně 11 lidí, včetně Martina Baláže, který čelí kázeňskému řízení, nebo sekretáře arcidiecéze Vojtěcha Mátla. Pražské arcibiskupství odmítlo celou událost komentovat.

Související obsah

"Důvod a okolnosti účasti pana ředitele Baláže v sídle Arcibiskupství pražského nebudeme komentovat. Služební funkcionář ale zahájil kázeňské řízení pro podezření ze spáchání přestupku, a to na základě zveřejněných fotografii, kde se pan plukovník Baláž pohybuje na veřejnosti bez ochranného prostředku dýchacích cest," řekla TN.cz mluvčí policejního prezidia Kateřina Rendlová.

Podle jejího kolegy Ondřeje Moravčíka se vedení policie vyjádří během pátku.

Bergman uvedl, že samotný arcibiskup se noční oslavy nezúčastnil. Důvod pořádání akce tak není jasný, Duka ale v pondělí oslavil 78. narozeniny.

Problémy s proticovidovými nařízeními, která sám vyhlašoval, měl i exministr Roman Prymula. Loni v říjnu ho přistihli ve vyšhradské restauraci:

V den, kdy chtěl Prymula zavřít Česko do tvrdého lockdownu, ho zase vyfotili na fotbalovém utkání pražské Slavie:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz