Domácí

Vakcíny mělo centrum dostat díky politikům prioritně. Kvůli volbám, míní opozice

Očkovací centrum v Kadani na Ústecku mělo prioritně dostávat vakcínu proti covidu-19. A to už na začátku března, kdy se distribuce po celé zemi teprve rozbíhala. Za údajnou protekcí stojí podle opozice blížící se parlamentní volby. Z Kadaně totiž pocházejí poradce a náměstek krajského hejtmana.

První víkend v březnu dostalo kadaňské očkovací centrum přes 4000 dávek vakcíny proti koronaviru. V té době to bylo nejvíc v Česku. Proč právě tam běželo očkování na plné obrátky, se podle opozice ukazuje až teď.


"Není asi náhodou, že jak pan náměstek za ODS Jiří Kulhánek, tak krajský předseda hnutí ANO Jan Richter jsou z Kadaně. S ohledem na blížící se volby to může vyvolávat spekulace,“ myslí si opoziční zastupitel Filip Ušák (STAN).


"Celá ta transakce je divná. V Kadani byli očkováni nejen občané, kteří patří do určité věkové kategorie, ale přijížděli tam i mladší lidé,“ doplnila opoziční zastupitelka Alena Dernerová.

Související obsah


Podle vedení kraje se na začátku března muselo rychle jednat. Kraj prý vakcíny poslal tam, kde byli nejlépe připraveni. A to prý nebyla žádná krajská nemocnice. "Není to politický boj. Bojujeme s tím, abychom očkovali. Byli jediní, kteří v té době otevřeli velkokapacitní centrum,“ tvrdí hejtman Ústeckého kraje Jan Schiller (ANO).


"Já nikam nekandiduji, takže nevím, co to má s volbami společného. O nějaké protekci se vůbec nedá mluvit,“ nechal se slyšet náměstek hejtmana Ústeckého kraje Jiří Kulhánek (ODS).


Neobvykle vysoké množství vakcín v Kadani řešili na posledním zasedání zastupitelé. Šest dalších nemocnic v kraji nedostalo v březnu ani polovinu toho, co Kadaň.

 
Přednostním očkováním v Kadani se zabývalo i ministerstvo zdravotnictví, výsledek ale nepřinesl nic konkrétního.

ls, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz