Domácí

Dělníci vykopali nevybuchlou munici na D1! Pyrotechnik ji zneškodnil

Dělníci našli ve čtvrtek v modernizovaném úseku dálnice D1 mezi Velkým Beranovem a Měřínem na Jihlavsku nevybuchlou munici. Nález byl přibližně na 128. kilometru ve směru na Prahu. Přestože se očekávalo, že bude třeba provoz na D1 kvůli likvidaci uzavřít, nakonec to nebylo potřeba.

Nevybuchlou munici objevili dělníci přibližně na 128. kilometru dálnice D1 ve čtvrtek kolem desáté hodiny dopoledne. O dvě hodiny později policisté zjistili, že výbušniny je na místě daleko více, než se očekávalo. "Zřejmě jde o trhavinu, která se používala při původní výstavbě dálnice,“ řekla policejní mluvčí Dana Čírtková.


O situaci informovalo také ministerstvo dopravy. "Místo je zajištěno, stavba zastavena. Aktuálně se čeká na rozhodnutí pyrotechniků, jak s nebezpečným předmětem naložit,“ uvedl resort na twitteru.

Související obsah


Na místo okamžitě vyrazili hasiči i pyrotechnici. "Stále tam pracují policejní pyrotechnici, kteří se snaží vyjmout z výkopu výbušniny. Zatím všechny práce probíhají za běžného provozu na dálnici D1,“ informovala před 15. hodinou Čírtková.

Očekávalo se, že během likvidace bude potřeba uzavřít dálnici D1. To nakonec nebylo potřeba."Pyrotechnici trhavinu bezpečně vyjmuli. Na bezpečném místě v blízkém okolí bude zlikvidována. Provoz na dálnici nebyl nijak omezen," uzavřela po půl čtvrté odpoledne Čírtková.

Muž našel 107 kusů munice. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Francie kvůli ponorkám povolává velvyslance z Austrálie a USA

Francie poprvé v historii povolala své velvyslance v Austrálii a Spojených státech ke konzultacím do Paříže. Díky novému bezpečnostnímu partnerství těchto velmocí a Velké Británie v Indo-Pacifiku, které má být protiváhou čínským mocenským ambicím, přišla Francie o mnohamiliardovou zakázku na dodávku konvenčních ponorek pro Austrálii. Ta místo nich hodlá koupit od USA ponorky s jaderným pohonem.

Píše se na Deník.cz