Domácí

Zoufalou matku přistihli při krádeži. Strážníci za ni zaplatili pleny i pokutu

Příběh jedné ženy samoživitelky z Pardubic vzal strážníky tak za srdce, že když byli přivoláni do obchodu, ve kterém kradla pleny, protože na ně neměla peníze, zaplatili za ni nejen škodu, ale i pokutu. Ukázalo se totiž, že kvůli nevýhodnému nájmu ženě a dvěma dětem zbývá sotva 150 korun na den.

Nekradla alkohol a ani potraviny pro sebe. Za 600 korun vzala balík dětských plen a kojeneckou výživu. Mluvíme o ženě, která je sama na roční a tříleté dítě. Zboží schovala mezi regály do kočárku, při krádeži ale byla přistižena.


A tak strážníci přistoupili k nevídané věci. Zboží ze svého uhradili. "Hlídka navíc za ženu zaplatila pokutu, kterou by dotyčná musela zaplatit,“ doplnil mluvčí pardubické městské policie Jiří Sejkora.

Související obsah


Zoufalá samoživitelka se rozpovídala o svých útrapách. Po zaplacení základních výdajů jí zůstává 133 korun na den. Pro ženu a dvě děti se dá za tuto cenu pořídit jen pár potravin a nic víc. Na hygienické potřeby by finance nezbyly.


Na jedno dítě nedostává od otce výživné. Navíc se ukázalo, že za malou garsonku platí měsíčně 8500 korun. Ženu se podařilo spojit s pardubickou charitou a díky potravinové bance bude mít ona i její děti co jíst.


"Jsou tam i hygienické potřeby, třeba prací prostředky a věci pro děti,“ řekla ředitelka charity Karolína Rumlová.


Charita jí pomůže najít i vhodné bydlení. Její pracovníci se starají o 15 podobných samoživitelů, žádný prý ale nemá tak krutý osud. Nachlup podobný příběh ze Spojených států amerických dojal svět i loni. Strážník ze státu Massachusetts koupil dvěma zlodějkám poukazy, aby svým rodinám mohly nakoupit jídlo na vánoční svátky.

ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz