Zajímavosti

Microsoft Word čeká po 14 letech změna, dotkne se všech uživatelů

Microsoft Word čeká po 14 letech změna, dotkne se všech uživatelů
Zdroj: Profimedia

Uživatele rozšířeného kancelářského programu Microsoft Word brzy čeká velká změna. Programátoři se po 14 letech rozhodli změnit základní písmo.

Výchozí písmo Calibri se začalo používat v roce 2007, nyní ho po skoro 14 letech čeká nahrazení. "Sloužilo nám to všem dobře, ale věříme, že je čas se vyvíjet," napsali ve čtvrtek na blog designéři Microsoftu.

Nového písma by se měli uživatelé dočkat už příští rok. V současné chvíli se vybírá z pěti možných. Nová písma jsou bezpatková a patří mezi ně Tenorite, Bierstadt, Skeena, Seaford a Grandview. O tom, jaké písmo designéři vyberou, může rozhodnout každý v hlasování na Twitteru.

Související obsah

Všechna nová písma si můžete vyzkoušet už nyní, stačí mít předplacený Microsoft 365. Nejnovější verze programu Word totiž podporuje i nezavedená písma, která je možné stáhnout. Stačí si ho tak pouze najít ve výběru fontu.

První verze Wordu vznikla pro operační systém Microsoft už v roce 1989 pod názvem Word 1.0. Od té doby prošel velkým vývojem a dodnes ho po celém světě používají miliony lidí. Mezi nejznámější výchozí písma patří po dlouhé roky Times New Roman, které právě Calibri nahradilo.

V roce 2015 Microsoft představil nový Windows 10  Podívejte se na vide ZDE:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Píše se na Deník.cz