Domácí

Pátrání po Tomášovi (15) nebere konce. Policie získala nové poznatky

Pátrání po 15letém Tomášovi z Brna sleduje s napětím celé Česko. Plyne už třetí týden od chvíle, kdy beze stopy zmizel z chatové oblasti v brněnském Jundrově. Rozsáhlé akce v terénu už sice policie ukončila, hledání Tomáše ale nevzdává. Jak zjistila redakce TN.cz, na řadu přišlo analyzování několikahodinových kamerových záznamů.

Tomáš je pohřešovaný už třetím týdnem. V terénu se ho najít nepodařilo, a tak se policie zaměřila na jiné způsoby pátrání.

Podle informací TN.cz už několik dní kriminalisté prověřují desítky hodin kamerových záznamů, které před nedávnem získali a na nichž by mohli objevit vodítko v nalezení 15letého chlapce z brněnského Jundrova. Právě v tamější chatové oblasti ho v noci na 15. dubna viděli naposledy. Byl s partou vrstevníků a podle policie tam měl pobíhat polonahý. Když nepřišel domů, vyděšení rodiče zalarmovali strážce zákona.

Související obsah

Ti prý neustále nacházejí nové kamery v místech, kde se Tomáš pohyboval, a doufají, že je záběry přivedou na stopu. Rodina, která dlouho průběh pátrání komentovala na sociálních sítích, se minulý čtvrtek odmlčela.

S veřejností už informace příbuzní nesdílejí nejspíš i proto, že řada dobrovolníků při prohledávání chatařského areálu porušovala zákony. Bez povolení vstupovali na soukromé pozemky, někteří se dokonce dostali až dovnitř tamějších domků. Policistům to komplikovalo práci, jak sám Tomášův otec upozornil na facebooku.

Související obsah

Přestože policie podává stoprocentní výkon, nikdo stále neví, kde by chlapec mohl být. "V pátrání bohužel doposud nejsme úspěšní," řekl TN.cz mluvčí brněnských policistů Bohumil Malášek. Ve středu se ale kriminalisté vrátili do terénu a ověřovali jedno z předešlých zjištění (podrobnosti zde).

 

Připomeňte si, jak strážníci prohledávali řeku Svratku:

Pátrání se účastnily desítky policistů, úspěch se však nedostavil:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Bitcoin zažil strmý pád, cena měny klesla o 70 tisíc korun

Cena digitální měny bitcoin zažila v pátek strmý pád. Může za to krok čínské národní banky, která oznámila, že platby ve virtuálních měnách jsou nezákonné. Hodnota bitcoinu klesla o zhruba 70 tisíc korun na 901 478 korun za kus.

Píše se na Deník.cz