Zajímavosti

Eurobankovky prošly nepatrnou změnou. Všimli jste si toho také?

Eurobankovky prošly nepatrnou změnou. Všimli jste si toho také?
Zdroj: Profimedia

Eurobankovky v nedávných dnech prošly změnou, kterou postřehnout pouze ti nejvšímavější. Na sociálních sítích se lidé chlubí, že patří mezi ně. Souvisí to s výměnou v čele Evropské centrální banky (ECB).

Některé bankovky jednotné evropské měny prošly nepatrnou změnou. Detailu si už řada lidí všimla a o svůj postřeh se dělí na sociálních sítích.

V roce 2019 totiž skončil Mario Draghi, nynější italský premiér, v čele ECB a novou guvernérkou se stala Christine Lagardeová. Zkušená politička, někdejší francouzská ministryně financí a ředitelka Mezinárodního měnového fondu, od té doby "připojuje" svůj podpis na nové eurobankovky.

Ty se mohly do oběhu dostat už dřív, teprve po dvou letech od jejího nástupu do vedení ECB ale lidé postřehli, že už platí bankovkami s její parafou.

Související obsah

"Konečně jsem také našel svou první eurobankovku z oběhu s podpisem Christine Lagardeové," radoval se uživatel twitteru Lorcan Kelly.

Podobnou změnu jste mohli už dřív zaznamenat i na českých bankovkách. Od července 2016 je na nich podpis současného guvernéra České národní banky Jiřího Rusnoka.

Zdroj: Mediafax
TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Policisté v Torontu zastřelili muže, který byl spatřen s puškou poblíž základní školy

Policisté v Torontu během zákroku zastřelili ve čtvrtek muže, který se pohyboval s puškou poblíž základní školy v oblasti Scarborough Port Union, informuje The Guardian. Svědci řekli místním médiím, že slyšeli tři výstřely a pak viděli, jak se policie pokouší muže ve věku kolem 20 let oživit. "Policie byla konfrontována jednotlivcem a kvůli okolnostem, které následovaly, jsou nyní předmětem vyšetřování SIU (Zvláštní vyšetřovací jednotka), mám zakázáno dále diskutovat o tom, co se stalo," řekl šéf torontské policie James Ramer. Několik škol v bezprostřední blízkosti incidentu bylo uzavřeno.

Krátká zpráva

USA se chystají poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu

Bidenova administrativa se chystá poskytnout Ukrajině salvové raketomety dlouhého doletu M270 MLRS a pohyblivý raketový systém HIMARS. Tyto zbraňové systémy mohou odpalovat rakety mnohem dále než kterýkoli ze systémů, které Ukrajina již má, což by mohlo být v boji s ruskými okupanty převratnou změnou. USA se přiklání k vyslání systémů jako součásti většího balíčku vojenské a bezpečnostní pomoci Ukrajině, který by podle CNN mohl být oznámen již příští týden.

Píše se na Deník.cz