Zahraničí

V Šanghaji odstartuje výstava květin. Na výsadbě pracují stovky zahradníků

V čínské Šanghaji se chystá už 10. ročník speciální květinové výstavy. Probíhat bude v unikátní budově se střechou ve tvaru obřího motýla o rozloze asi 20 tenisových kurtů. Celá bude osázená květinami.

Během několika týdnů bude obří motýl zářit všemi barvami. Práce začaly ve čtvrtek a zahradníci plánují na střechu výstaviště během pouhých pěti dnů vysázet celkem 680 000 sazenic speciálních zakrslých jabloní a dalších kvetoucích rostlin. Ty budou pokrývat plochu 16 000 metrů čtverečních.


Velkolepá výstava by měla odstartovat 21. května a trvat až do 2. července. "Sazenice sázíme tak, abychom se ujistili, že budou během výstavy kvést,“ tvrdí vedoucí výsadby Čchˈ Ťien.

Související obsah


Na výsadbě pracují stovky zahradníků. Aby pořadatelé dosáhli co nejdokonalejšího výsledku, proces sázení je pečlivě propočítaný. "Každý z nás má šest sazenic, které sázíme do tvaru oblouku podle velikosti. Používáme umělou zeminu smíchanou s uhlím, kokosovými otrubami a organickým hnojivem,“ doplnil organizátor výstavy Ču Wj-čchi.


Střecha ve tvaru motýla má rozpětí 280 metrů a vznáší se ve výšce 15 metrů. Je tak největší konstrukcí svého druhu. Autoři stavby chtěli, aby znázorňovala lehkost motýlích křídel. Proto je její tloušťka pouhých 25 centimetrů.


Výstava se bude konat i uvnitř budovy. Návštěvníci ale budou moci vystoupat až na střechu a obřího motýla si prohlédnout zblízka.

Hana Jelínková, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz