Zahraničí

V Šanghaji odstartuje výstava květin. Na výsadbě pracují stovky zahradníků

V čínské Šanghaji se chystá už 10. ročník speciální květinové výstavy. Probíhat bude v unikátní budově se střechou ve tvaru obřího motýla o rozloze asi 20 tenisových kurtů. Celá bude osázená květinami.

Během několika týdnů bude obří motýl zářit všemi barvami. Práce začaly ve čtvrtek a zahradníci plánují na střechu výstaviště během pouhých pěti dnů vysázet celkem 680 000 sazenic speciálních zakrslých jabloní a dalších kvetoucích rostlin. Ty budou pokrývat plochu 16 000 metrů čtverečních.


Velkolepá výstava by měla odstartovat 21. května a trvat až do 2. července. "Sazenice sázíme tak, abychom se ujistili, že budou během výstavy kvést,“ tvrdí vedoucí výsadby Čchˈ Ťien.

Související obsah


Na výsadbě pracují stovky zahradníků. Aby pořadatelé dosáhli co nejdokonalejšího výsledku, proces sázení je pečlivě propočítaný. "Každý z nás má šest sazenic, které sázíme do tvaru oblouku podle velikosti. Používáme umělou zeminu smíchanou s uhlím, kokosovými otrubami a organickým hnojivem,“ doplnil organizátor výstavy Ču Wj-čchi.


Střecha ve tvaru motýla má rozpětí 280 metrů a vznáší se ve výšce 15 metrů. Je tak největší konstrukcí svého druhu. Autoři stavby chtěli, aby znázorňovala lehkost motýlích křídel. Proto je její tloušťka pouhých 25 centimetrů.


Výstava se bude konat i uvnitř budovy. Návštěvníci ale budou moci vystoupat až na střechu a obřího motýla si prohlédnout zblízka.

Hana Jelínková, ls, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Přes náznak smíru vypálila KLDR další zkušební raketu

Severní Korea vypálila neupřesněnou střelu do moře směrem k Japonsku. Podle japonského ministerstva obrany šlo pravděpodobně o balistickou raketu. Stalo se tak tři dny poté, co vlivná sestra severokorejského diktátora Kim Jo-čong zmínila možnost obnovení rozhovorů s Jižní Koreou při zachování vzájemné úcty.

Krátká zpráva

Prezident Biden dostal třetí dávku covidové vakcíny

Prezident Spojených států Joe Biden obdržel třetí posilující dávku vakcíny Pfizer/BioNTech. Třetí dávku schválil minulý týden americký Úřad pro kontrolu potravin a léčiv pro lidi starší 65 let, zdravotníky či chronicky nemocné. Biden, jenž dostal druhou dávku v lednu, vyzval všechny Američany, kteří mají nárok, aby si třetí dávku nechali píchnout.

Krátká zpráva

Americký zpěvák R. Kelly je vinen ze sexuálního násilí, rozhodl soud

Soud v pondělí v New Yorku rozhodl o vině amerického zpěváka R. Kellyho v případu vydírání a sexuálního zneužívání mladých žen a nezletilých dívek. R. Kelly je známý především díky písni "I Believe I Can Fly". Slavnému umělci hrozí za jeho činy desítky let za mřížemi, dokonce až doživotní vězení, píše agentura AP. Vynesení rozsudku je naplánováno na 4. května. Prokuratura už v srpnu označila Kellyho za sexuálního predátora.

Píše se na Deník.cz