Domácí

Tradiční výstava květin v Olomouci nebude. Už podruhé jí zabránil covid

Největší výstava květin v České republice, Flora Olomouc, se v dubnu neuskuteční. Vedení výstaviště ji kvůli pandemii zrušilo. Tato akce přitom každoročně láká do Olomouce desítky tisíc návštěvníků.

Za šedesát let, co se tato jarní přehlídka květin na olomouckém výstavišti pořádá, to bude podruhé, co bude zrušena. Stejně jako v loňském roce je to kvůli pandemii covidu-19.

Výstava se měla uskutečnit v pavilonech a přilehlých parcích, oblíbená je hlavně mezi zahrádkáři. Desetitisíce lidí se do Olomouce pravidelně sjížděly z celé České republiky, součástí totiž byly i venkovní trhy.

Související obsah

Vedení proto připravuje alespoň víkendové zahradnické trhy. Ty by měly proběhnout na přelomu dubna a května v pavilonu A olomouckého výstaviště.

Koronavirus notně poznamenal v loňském roce i podzimní Floru. Ta probíhala za přísných hygienických podmínek. Jednotliví prodejci museli dodržovat rozestupy, stejně tak návštěvníci. Omezena byla i kapacita – v hlavním pavilonu mohlo být maximálně 500 lidí, v těch menších vždy po stovce.

kvo, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz