Vaříme s Romanem

Vaříme s Romanem: Jak správně očistit krevety, prozradil MasterChef

Vaříme s Romanem: Jak správně očistit krevety, prozradil MasterChef
Zdroj: Nova.cz

Pravidelně každý pátek vaří MasterChef roku 2020 Roman Staša ve Snídani s Novou a radí tak divákům triky na jeho oblíbené recepty. Tentokrát připravoval krevety se salátem a rajčatovou vodou. Jak na to?

Roman ve Snídani často vaří takzvaně "na punk". Už minulý týden dělal žemlovku, a to poprvé v životě přímo ve vysílání. Tento pátek připravoval krevety se salátem a rajčatovou vodou. Ani tuto kombinaci ještě nikdy nezkoušel. 

Na krevetách je podstatné je nejprve dobře vyčistit. Nejdříve se musí oloupat krunýř, pak se musí proříznout a z krevety oddělat střívko a vypláchnout. Jaký je ten správný grif Masterchefa, se podívejte ve videu zde.

Související obsah

Rajčatová voda zní poměrně zvláště. Přesto se moderátoři ve Snídani s Novou shodli, že to chutná výborně. Salátek udělal Roman z pak choi, koriandru, perilu, rajčata, sůl, pepř, olivového oleje a zakápnout limetovou šťávou. Jak správně používat některé z těchto cizokrajných rostlin, najdete zde.

Jak nakonec krevety od Romana chutnaly? A co se po jejich pozření stalo moderátorce Kristině Kloubkové, to zjistíte ve videu na Nova Plus. Tam také najdete všechna bonusová videa a Romanovy recepty. A celý záznam se Snídaně s Novou si můžete pustit na portálu VOYO.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Chile povolilo sňatky osob stejného pohlaví

Chilský kongres schválil sňatky mezi osobami stejného pohlaví. Zákon ještě musí podepsat prezident, ale ten se již dříve vyslovil pro. V konzervativní katolické zemi trvalo schválení zákona čtyři roky. Chile se tak přidalo k více než dvacítce zemí světa, kde jsou homosexuální sňatky legální. Z latinské Ameriky jsou to ještě Argentina, Brazílie, Kolumbie, Kostarika a Uruguay.

Krátká zpráva

Odborníci uklidňují, omikron nebude horší než delta

Dle dosavadních zjištění je „téměř jisté“, že covidová mutace omikron nevyvolává těžší průběh nemoci než varianta delta, spíše by to mohlo být naopak, i když je nakažlivější, prohlásil epidemiolog a poradce americké vlády Anthony Fauci. Podobně se vyjádřil představitel Světové zdravotnické organizace Michael Ryan, který nepochybuje o tom, že současné vakcíny ochrání i v případě omikronu před těžkou formou onemocnění koronavirem.

Píše se na Deník.cz