Domácí

Pražský hrad otevře brány veřejnosti! Stane se tak po více než půl roce

Pražský hrad otevře brány veřejnosti! Stane se tak po více než půl roce
Zdroj: TV Nova

Pražský hrad od pondělí otevře svá prostranství. Kancelář prezidenta republiky tak reaguje na aktuální rozvolnění opatření, které se nyní týká čtyř regionů včetně hlavního města. Návštěvníci budou muset zároveň respektovat platný hygienická opatření.

Prostranství Hradu bude otevřené každý den od 6 do 22 hodin. Návštěvníkům bude také k dispozici informační centrum a prodejna vstupenek. Prohlídkový okruh zahrnuje katedrálu svatého Víta, Starý královský palác, baziliku svatého Jiřího a Zlatou uličku s věží Daliborkou.


"Jsme velmi rádi, že můžeme na Pražském hradě opět přivítat návštěvníky. Můžeme jim nabídnout zajímavý program včetně dvou nových výstav. Zároveň jsme připravili opatření, která nám umožní respektovat platná hygienická opatření omezující počet návštěvníků v objektech," uvedl vedoucí Kanceláře prezidenta republiky Vratislav Mynář. Návštěvníci mohou od pondělka zavítat také do Jižní věže katedrály sv. Víta.

Související obsah


Na Hradě budou otevřené také dvě výstavy. Jedna s názvem Comenius, která bude zaměřená na Jana Ámose Komenského a druhá nazvaná Grafika roku 2020.

V době, kdy bude areál otevřený, bude možné do Hradu vstupovat pouze ulicí u Prašného mostu, čtvrtým nádvořím z Hradčanského náměstí a přes Opyš ve směru od Malostranské. První nádvoří směrem na Hradčanské náměstí slouží pouze pro opuštění areálu.


Hygienická opatření se budou týkat počtu návštěvníků v objektech. Ta jsou stanovena podle metrů čtverečních. I nadále nejsou možné skupinové prohlídky.


Na Hradě se objevil nápis Velezrada. Je to ostudné, uvedl Ovčáček. Na reportáž TV Nova se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz