Krimi

Řidič BMW zběsile ujížděl a srazil policistu. Museli na něj střílet

Dramatické pronásledování zběsilého řidiče BMW za sebou mají policisté z Chrudimska. Nepomohl zastavovací pás ani hrozba namířenou zbraní. Muž dokonce srazil jednoho ze zasahujících strážců zákona. Potom se snažil vytratit přes pole, to se mu však nepodařilo.

Na Chrudimsku se ve čtvrtek odpoledne odehrávala scéna jako z akčního filmu. Policisté chtěli za Třemošnicí zkontrolovat řidiče bavoráku, ten jim však začal ujíždět.

 

"Nedaleko hlídkující policisté z obvodního oddělení nezaváhali a k zastavení vozidla použili zastavovací pás. Ten bavoráku prorazil jednu pneumatiku, ale řidič ujížděl dál," uvedla policejní mluvčí Markéta Janovská. 

Další hlídka na něj čekala v Běstvině. Silnici zatarasila služebním autem a namířila na BMW zbraně.

Související obsah

Ani to zběsilého řidiče nezastavilo, při manévru před zátarasem došlo ke srážce s policistou, který následně po vozidle vystřelil ze služební zbraně a bavorák uháněl dál. Zajel do obydlené části obce mezi domy a z vozidla utíkal prudkým svahem k poli," pokračovala mluvčí.

Policisté ale byli rychlejší, muže doběhli a zadrželi. Jejich sražený kolega musel do nemocnice. Má zlomené žebro, pohmožděné tělo a je v pracovní neschopnosti. Řidič se nezranil, dechovou zkoušku na alkohol a test na drogy odmítl.

"Teď řidiče řešíme pro útok na úřední osobu se zbraní, tedy vozidlem, neuposlechnutí výzvy a odmítnutí testů na přítomnost alkoholu a návykových látek," uzavřela Janovská.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz