Krimi

Řidič jel jako šílenec, na policisty vytáhl pepřový sprej i obušek

Pražské policisty zaměstnal řidič, který se jak smyslů zbavený řítil Prahou rychlostí až 170 kilometrů z hodinu. Pak havaroval do sloupu a na policisty vytáhl pepřový sprej i obušek.

Zběsilé pronásledování mají za sebou pražští policisté, kterým v pátek večer ujížděl řidič v osobní autě. Vše začalo nahlášením nehody v areálu nemocnice na Bulovce, kde měl řidič nacouvat do skleněných dveří urgentního příjmu a pak ujet. 

Policisté cestou k incidentu vůz potkali. Řidič však začal ujíždět. "Policisty se snažil všemožně setřást, zběsile kličkoval po silnici, jezdil v protisměru, křižovatky projížděl na červenou a několikrát málem způsobil nehodu. Místy se Prahou řítil rychlostí až 170 kilometrů za hodinu," uvedl policejní mluvčí Jan Daněk.

Související obsah

Pronásledování skončilo zhruba po 25 kilometrech v Chodovské ulici v Praze 4, kde narazil do semaforu. Ani to ale nebyl konec jeho běsnění. Ve vozidle se zamknul a odmítal vystoupit.

"Nepomohlo několik zákonných výzev, až policisté museli rozbít okénko, aby ho z vozidla dostali. To ale muž vytáhl teleskopický obušek a pepřový sprej, kterým začal po policistech stříkat. Proto došlo ze strany policistů k použití teaseru, který definitivně zlomil jeho podpor,“ dodal Daněk.

Související obsah

55letý muž se podrobil dechové zkoušce i testu na drogy, vše s negativním výsledkem. Důvod, proč řidič tak zběsile ujížděl, policisté zjišťují.

Muž je podezřelý z násilí proti úřední osobě, za což hrozí až šestiletý pobyt za mřížemi. Nelze však vyloučit ani rozšíření právní kvalifikace o obecné ohrožení, kde hrozí trest až osm let.

Sledujte zpravodajství TV Nova i na portálu VOYO, kde najdete přímé přenosy i záznamy Televizních novin.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz