Domácí

Do Česka vtrhne výrazné ochlazení a déšť! Na jaro o víkendu zapomeňte

Do Česka vtrhne výrazné ochlazení a déšť! Na jaro o víkendu zapomeňte
Zdroj: Getty Images

Jarní počasí si dává na čas. Ani s prvním květnovým víkendem nás nečekají teploty, které by připomínaly jaro. Místo toho se na území Česka žene déšť a výrazné ochlazení. To potrvá celý příští týden.

Pracovní týden sice končíme příjemnými teplotami, které místy šplhají až k 18 stupňům Celsia, hned s prvním květnovým víkendem nás ale čeká ochlazení a srážky.

Hned v sobotu ráno se obloha zatáhne a podle předpovědi bude vydatně pršet. Odpoledne se ale místy vyjasní a srážky se budou vyskytovat jen ojediněle, v podvečer se ale přeháňky a déšť vrátí. 

Související obsah

Nejvyšší denní teploty se o víkendu budou pohybovat mezi 13 až 17 stupni, na jihovýchodě pak kolem 19 stupňů Celsia. V noci na neděli očekávají meteorologové opět vydatnější srážky.

A podobné deštivé počasí nás čeká také v neděli. Přes den se budou teploty pohybovat od 10 do 14 stupňů Celsia, na Moravě a ve Slezsku rtuť teploměru vystoupá místy až na 18 stupňů.


Předpověď na víkend: Bude až 20 °C. Připravte si deštníky, dorazí i bouřky. Na reportáž se podívejte zde:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Soudní dvůr EU: Rusko je zodpovědné za vraždu Litviněnka

Za smrt Alexandra Litviněnka je zodpovědné Rusko, uvedl Soudní dvůr EU. Bývalý ruský agent, ze kterého se později stal občan Británie, zemřel v Londýně v roce 2016 na otravu poloniem. Vyšetřování Spojeného království v roce 2016 došlo k závěru, že zabití pravděpodobně schválil prezident Vladimir Putin. Rusko nadále odmítá jakoukoliv spojitost se smrtí svého bývalého agenta.

Píše se na Deník.cz