Zahraničí

Na letišti chytili desítky lidí s falešnými covid testy. Hrozí jim vězení

Na letišti chytili desítky lidí s falešnými covid testy. Hrozí jim vězení
Zdroj: Profimedia

Cestování v době koronaviru není snadné a někteří lidé se snaží si ho zjednodušit. Na letišti v Belgii za jediný týden chytili 58 lidí, kteří se prokázali falešným testem na covid-19.

Z letiště v Bruselu během minulého týdne do zahraničí odcestovalo přes 29 tisíc lidí. U 58 z nich ale kontrola odhalila falešný test na nemoc covid-19. 

"Je to sice jen menšina, ale těchto pár lidí brání bezpečnému cestování všech těch, kteří jsou v pořádku a mohou předložit skutečný negativní test," řekla podle webu AirLive prokurátorka Ine Van Wymersch.

Související obsah

Všech 58 cestujících dostalo pokutu 750 eur (v přepočtu přes 19 tisíc korun). Ti, kteří nezaplatí, budou předvoláni k soudu a hrozí jim trest odnětí svobody až na pět let a pokuta až do výše 2 000 eur (přes 50 tisíc korun).

Europarlament schválil návrh na covid pasy, které mají usnadnit cestování. V reportáži se o nich dozvíte více:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Zahraničí

Důležité Události

Krátká zpráva

Lidi v karanténě odvolí ve středu 6. října

Prezident Miloš Zeman vyhlásil termíny hlasování pro lidi v karanténě. Volit do Poslanecké sněmovny budou 6. října. V pobytových zařízeních, mezi které se řadí například domovy důchodců, se bude volit ve čtvrtek 7. října. Rozhodnutí spolupodepsal předseda vlády Andrej Babiš.

Píše se na Deník.cz