Zahraničí

Na letišti chytili desítky lidí s falešnými covid testy. Hrozí jim vězení

Na letišti chytili desítky lidí s falešnými covid testy. Hrozí jim vězení
Zdroj: Profimedia

Cestování v době koronaviru není snadné a někteří lidé se snaží si ho zjednodušit. Na letišti v Belgii za jediný týden chytili 58 lidí, kteří se prokázali falešným testem na covid-19.

Z letiště v Bruselu během minulého týdne do zahraničí odcestovalo přes 29 tisíc lidí. U 58 z nich ale kontrola odhalila falešný test na nemoc covid-19. 

"Je to sice jen menšina, ale těchto pár lidí brání bezpečnému cestování všech těch, kteří jsou v pořádku a mohou předložit skutečný negativní test," řekla podle webu AirLive prokurátorka Ine Van Wymersch.

Související obsah

Všech 58 cestujících dostalo pokutu 750 eur (v přepočtu přes 19 tisíc korun). Ti, kteří nezaplatí, budou předvoláni k soudu a hrozí jim trest odnětí svobody až na pět let a pokuta až do výše 2 000 eur (přes 50 tisíc korun).

Europarlament schválil návrh na covid pasy, které mají usnadnit cestování. V reportáži se o nich dozvíte více:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Berlusconi nebude kandidovat na italského prezidenta

Kontroverzní politik a bývalý italský premiér Silvio Berlusconi (85) se rozhodl, že nebude kandidovat v italských prezidentských volbách. Měl podporu koalice pravicových stran, ale ta mu nezaručovala úspěch. K tajné volbě se v pondělí sejde přes tisíc poslanců a regionálních delegátů. Za favorita je považován současný premiér Mario Draghi.

Krátká zpráva

Rusko podle Britů plánuje dosadit do čela Ukrajiny “svého“ politika

Britské ministerstvo zahraničí zveřejnilo informaci, že ruský prezident Vladimír Putin plánuje spiknutí s cílem dosadit do čela Ukrajiny “svého“ tedy prokremelského politika. Velmi neobvyklé je, že uvedlo i jeho jméno. Má jím být Jevgenij Murajev, majitel médií a někdejší poslanec ukrajinského parlamentu, který se již dříve vyslovil pro ruskou anexi Krymu.

Píše se na Deník.cz