Domácí

Dobrá zpráva pro milovníky cyklistiky. Otevírají se nádražní půjčovny kol

Dobrá zpráva pro milovníky cyklistiky. Otevírají se nádražní půjčovny kol
Zdroj: Profimedia

Dobrá zpráva pro ty, kteří milují cyklistiku, ale na dovolenou nebo výlet s sebou nechtějí kolo brát nebo ho dokonce ani nemají. Po zimní přestávce otevírají v sobotu České dráhy své půjčovny jízdních kol. Nově si na některých nádražích mohou lidé půjčit i elektrokola.

V letošní turistické sezóně budou půjčovny fungovat v celkem 70 železničních stanicích napříč všemi kraji České republiky. "Epidemická situace se během jara zlepšila, a protože máme z loňského roku zpětnou vazbu od našich zákazníků, že mají o tuto službu velký zájem, rozhodli jsme se naše cyklopůjčovny otevřít od 1. května,“ řekla manažerka projektu ČD Bike Jana Rotreklová.


Ve všech půjčovnách budou k dispozici jízdní kola. V přibližně 61 stanicích navíc lidé nebudou muset mít žádnou rezervaci. Novinkou je, že si zájemci budou moci na některých pobočkách půjčit také elektrokola nebo koloběžky.

Související obsah


Před vypůjčením je potřeba podepsat smlouvu, zaplatit půjčovné, složit vratnou kauci a předložit občanský průkaz. Vypůjčená kola je navíc v řadě regionů možné vrátit v jiných cyklopůjčovnách ČD, než si je zákazníci pronajali.


"Velký důraz budeme i letos věnovat hygienickým opatřením. Všechna kola proto po každé výpůjčce důkladně vydezinfikujeme a samozřejmě očistíme i přilby a další vybavení,“ doplnila Rotreklová.


Velkou výhodou je také to, že lidé mohou kola zdarma přepravovat po železničních tratích nebo je bezplatně nechat ve vybraných úschovnách ČD. Kompletní seznam všech půjčoven i ceník naleznete zde.

Výrobci kol nestíhají. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz