Zahraničí

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Země zveřejnila podmínky cestování

Plánujete dovolenou v Chorvatsku? Země zveřejnila podmínky cestování
Zdroj: Getty Images

Řada lidí se už nemůže dočkat letní dovolené. Mnozí Češi se tradičně chystají do Chorvatska. A právě pro ty je tu dobrá zpráva. Pro vstup do země by měl lidem přijíždějícím ze států Evropské unie nebo schengenského prostoru stačit pouze antigenní test.

Přestože je situace s koronavirem v Chorvatsku kritická, země se snaží připravit na blížící se letní sezónu a turistům co nejvíce vyjít vstříc. Lidé, kteří přicestují do Chorvatska ze schengenu nebo zemí Evropské unie a zdrží se jen 10 dní, se budou moci prokázat pouze antigenní testem.


Navíc nebude třeba, aby se podrobili dalšímu testování při příjezdu. "Zda to bude fungovat, záleží na zemích, do kterých se dotyční vrátí,“ řekl chorvatský ministr vnitra Davor Božinović.

Související obsah


Výhodu budou mít také ti, kteří už koronavirus prodělali nebo podstoupili očkování a dostali alespoň jednu dávku vakcíny. Dotyční se totiž nebudou muset prokazovat žádným negativním testem a nebudou muset nastoupit ani do karantény.


V současné době však Chorvatsko čelí páté vlně covidu-19 a šíření nákazy se nedaří dostat pod kontrolu. Za poslední den přibylo přes 2000 nových případů. Ještě koncem března se tam přitom denní přírůstky držely pod tisícem.


Země navíc plánuje lidi, kteří covidem-19 onemocněli, naočkovat pouze jednou dávkou vakcíny. Podle tamního hlavního epidemiologa Krunoslava Capaka totiž není dokázané, že by druhá dávka nějak ovlivnila imunitu.


Podle statistiky portálu Dnevnik.hr je aktivních případů v zemi 14 507. V Chorvatsku se celkem nakazilo přes 332 tisíc lidí, s nemocí zemřelo více než 7000 infikovaných.

Covid pasy mají usnadnit cestování. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz