Domácí

Hledač kovů našel na Opavsku munici. Policie vyklidila celou vesnici

Napilno měli v sobotu ráno moravskoslezští policisté. Kvůli nevybuchlé munici, kterou hledač kovů našel v obci Sosnová na Opavsku, museli evakuovat na 300 obyvatel vesnice. Pyrotechnici leteckou pumu rovnou na místě zlikvidovali.

Velmi rušno bylo v sobotu ráno v obci Sosnová, kde hledač kovů našel munici ze druhé světové války. Na místo okamžitě vyrazili policejní pyrotechnici. Ti zároveň určili bezpečný perimetr pro likvidaci na 1,5 kilometru.


"Vzhledem k tomu, že jde o nevybuchlou leteckou pumu německé výroby o hmotnosti 250 kilogramů, tak od toho se odvíjí ohrožený prostor, který musí být vyevakuován, aby mohly být prováděny přípravy a následný řízený odpal munice,“ uvedl policejní pyrotechnik.

Související obsah


Kvůli nálezu policisté okamžitě evakuovali na 300 obyvatel obce. Ti měli opustit své domovy do desáté hodiny dopoledne. "Věc jsme ráno řešili i se samosprávou,“ uvedli policisté na twitteru před desátou hodinou.

Asi půl hodiny po poledni ukončili policisté evakuaci obyvatel. Většina lidí už ve svých domovech nebyla. Policisté s hasiči prošli 120 domů. 

Zhruba před třetí hodinou odpoledne pyrotechnici munici zneškodnili. "Po prohlédnutí místa exploze bylo rozhodnuto o ukončení opatření. Občanům děkujeme za spolupráci, mohou se již navracet do svých obydlí," uzavřeli policisté.


Sosnová se nachází v podhůří Jeseníků mezi Bruntálem, Krnovem a Opavou. Podle informací na webu obce tam žije 415 obyvatel.

Desítky kusů munice našly děti při rybaření. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz