Domácí

Hasiči o čarodějnicích vyjížděli ke stovce požárů. V noci se slavilo

Hasiči o uplynulé filipojakubské noci vyjížděli k 91 událostem, oproti loňskému roku to bylo o 20 více. Šlo naštěstí jen o malé požáry. Češi tak i přes vládou zavedená opatření proti koronaviru čarodějnice přece jen oslavili.

Stejně jako loni i letos doprovázela pálení čarodějnic řada restrikcí, oficiální akce se proto nemohly konat. "Jak se dalo předpokládat, v letošním roce už lidé, i přes vládní opatření, slavili čarodějnice víc, než tomu bylo loni,“ řekla mluvčí hasičů Nicole Studená.


Především ve večerních hodinách byl znát nárůst událostí. Zatímco v 16. hodin hasiči evidovali 38 požárů, o čtyři hodiny později jich bylo 72 a k půlnoci 91. Ve většině případů šlo o menší požáry, které se obešly bez vážnějších zranění.

Související obsah


Zřejmě nejvážnější situaci řešili hasiči v Prusicích ve Středočeském kraji, kde pomáhali s převozem zraněného člověka do nemocnice. "Nejčastěji ale jednotky vyjížděly k neohlášenému pálení a k dohašování ohnišť po pálení,“ doplnila Studená.


Nejvíce výjezdů měli hasiči ve Středočeském a Ústeckém kraji a v Praze. Celkem vyjeli v pátek k 404 událostem - kromě požárů řešili 65 dopravních nehod, 142 technických zásahů nebo 27 úniků látek.

Učitelky v Kroměříži se proměnily v čarodějnice. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Píše se na Deník.cz