Domácí

Hasiči o čarodějnicích vyjížděli ke stovce požárů. V noci se slavilo

Hasiči o uplynulé filipojakubské noci vyjížděli k 91 událostem, oproti loňskému roku to bylo o 20 více. Šlo naštěstí jen o malé požáry. Češi tak i přes vládou zavedená opatření proti koronaviru čarodějnice přece jen oslavili.

Stejně jako loni i letos doprovázela pálení čarodějnic řada restrikcí, oficiální akce se proto nemohly konat. "Jak se dalo předpokládat, v letošním roce už lidé, i přes vládní opatření, slavili čarodějnice víc, než tomu bylo loni,“ řekla mluvčí hasičů Nicole Studená.


Především ve večerních hodinách byl znát nárůst událostí. Zatímco v 16. hodin hasiči evidovali 38 požárů, o čtyři hodiny později jich bylo 72 a k půlnoci 91. Ve většině případů šlo o menší požáry, které se obešly bez vážnějších zranění.

Související obsah


Zřejmě nejvážnější situaci řešili hasiči v Prusicích ve Středočeském kraji, kde pomáhali s převozem zraněného člověka do nemocnice. "Nejčastěji ale jednotky vyjížděly k neohlášenému pálení a k dohašování ohnišť po pálení,“ doplnila Studená.


Nejvíce výjezdů měli hasiči ve Středočeském a Ústeckém kraji a v Praze. Celkem vyjeli v pátek k 404 událostem - kromě požárů řešili 65 dopravních nehod, 142 technických zásahů nebo 27 úniků látek.

Učitelky v Kroměříži se proměnily v čarodějnice. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Domácí

Důležité Události

Krátká zpráva

Zatčený katalánský expremiér Puigdemont opustil vězení

Italská policie v pátek zatkla na Sardinii bývalého šéfa katalánské vlády Carlese Puigdemonta. Po několikahodinovém zadržení byl však propuštěn. Puidgemont ve čtvrtek cestoval z Bruselu do Alghera kvůli návštěvě kulturní události a na setkání s regionálním lídrem a ombudsmanem Sardinie. Když dorazil na letiště ve městě Alghero, zastavila ho pohraniční policie, píše agentura AP. Italský soud bude nyní rozhodovat, zda jej vydá do Španělska. Tam čelí obvinění za pobuřování a za zorganizování nezákonného referenda o nezávislosti Katalánska v roce 2017.

Píše se na Deník.cz