Domácí

Policejní funkcionář měl nadýchat 2,39 promile alkoholu. Řeší to GIBS

Policejní funkcionář měl nadýchat 2,39 promile alkoholu. Řeší to GIBS
Zdroj: Profimedia

Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS) se zabývá případem policisty, který údajně řídil opilý. Náměstek ředitele středočeské policie měl opakovaně nadýchat přes dvě promile.

Případ se podle zprávy, kterou má k dispozici web iDnes.cz, stal ve čtvrtek kolem 20. hodiny. Na 17. kilometru dálnice D8 u středočeské obce Nová Ves během běžné silniční kontroly zastavila policejní hlídka neoznačené auto.

Šlo údajně o služební vůz Škoda Kodiaq, ve kterém seděl muž, který se prokázal odznakem Služby kriminální policie a vyšetřování s hodností plukovníka. 

Řidič během kontroly nadýchal 2,29 a následně dokonce 2,39 promile. Záležitost nyní projednává Generální inspekce bezpečnostních sborů. 

Související obsah

"Mohu potvrdit, že se zabýváme případem policisty, který ve čtvrtek ve večerních hodinách řídil motorové vozidlo ve stavu vylučujícím způsobilost,“ potvrdila pro TN.cz mluvčí GIBS Ivana Nguyenová.

"V případě prokázání viny mu hrozí trest odnětí svobody až na jeden rok, peněžitý trest nebo zákaz činnosti. Více v tuto chvíli nebudeme sdělovat,“ dodala Nguyenová. Konkrétní jméno policisty nesdělila. 

Do problémů se dostal i tento řidič dodávky. Přímo na dálnici totiž šňupal kokain. Zachytily ho přitom kamery. Podívejte se:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Slovensko chce prodloužit lockdown do 16. prosince

Celoplošný lockdown pro všechny by měl na Slovensku pokračovat ještě do 16. prosince, navrhuje tamější ministerstvo zdravotnictví. V pondělí to bude schvalovat vláda, informoval portál TVnoviny.sk. Potom by se uzávěra týkala už jen nenaočkovaných. Pro lidi s vakcinací nebo pro ty, kteří prodělali covid-19, by se část obchodů a služeb otevřela. Od 25. prosince by se přidaly i hotely, restaurace mají zůstat zavřené.

Krátká zpráva

Rakousko má nového kancléře

Dosavadní ministr vnitra Karl Nehammer se v pondělí stal kancléřem Rakouska. V čele vlády nahradil Alexandera Schallenberga. Stal se tak třetím kancléřem za poslední dva měsíce. Schallenberg nahradil v této pozici 11. října Sebastiana Kurze. Ten skončil kvůli podezření z korupce. Poté, co Kurz z politiky odešel, rozhodl se rezignovat i Schallenberg.

Píše se na Deník.cz