Koronavirus

Slováci mění strategii. Na poslední chvíli zrušili očkování teenagerů

Slováci mění strategii. Na poslední chvíli zrušili očkování teenagerů
Zdroj: TV Nova

Slovensko zatím nebude očkovat proti koronaviru teenagery. Termíny přihlášeným zájemcům na poslední chvíli zrušilo ministerstvo zdravotnictví. Místo toho je poskytnou chronicky nemocným a seniorům, kteří se k vakcinaci přihlásili později.

Na Slovensku se mohli od čtvrtka registrovat k očkování proti covidu-19 lidé starší 16 let. Následně přidělil systém těmto zájemcům termín. Podle očkovací strategie však měli přijít na řadu nejprve starší lidé a chronicky nemocní.


Ministerstvo zdravotnictví však sdělilo, že při přidělování termínů žádnou chybu neudělalo. "Nejprve byly volné termíny na očkování látkami Pfizer přidělené zaregistrovaným seniorům a chronicky nemocným pacientům s těžkými a středně těžkými diagnózami. Když v konkrétních vakcinačních centrech neobsadili všechny volné pozice, systém automaticky přidělil zbylé termíny zájemcům ve věku 16 a 17 let,“ stojí v tiskové zprávě resortu zdravotnictví.

Související obsah


I přesto se však ministerstvo rozhodlo přeplánovat termíny na očkování těm, kteří jsou mladší 18 let. "Uvolněné kapacity budou přidělené zájemcům, kteří se zaregistrovali později a splňují podmínku věku nad 60 let a také chronicky nemocným pacientům,“ doplnilo ministerstvo.


Vakcína Pfizer/BioNTech je v současné době jediná očkovací látka na Slovensku, kterou lékaři mohou aplikovat lidem pod 18 let. Zároveň je pro zájemce nad 60 let a dlouhodobě nemocné. Senioři jsou poté očkováni také vakcínou firmy Moderna. Pro obyvatele od 18 do 59 let je pak určená očkovací látka společnosti AstraZeneca.

Slováci nabízejí tisíce za pronájem seniora kvůli očkování. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

K tématu Koronavirus

Důležité Události

Píše se na Deník.cz