Domácí

Pfizeru a Sputniku věří Slováci nejvíc! Jak jste na tom vy? HLASUJTE

Na Slovensku stoupá důvěra ve vakcíny. Hned po Pfizeru/BioNTechu Slováci nejvíce důvěřují Sputniku V. A jak je to v Česku? Hlasujte v naší anketě!

Podle nedávného průzkumu agentury Focus pro TV Markízu 71,1 procenta Slováků důvěřuje vakcíně od společností Pfizer a BioNTech. Na druhém místě se umístil Sputnik V, kterému věří přes 60 procent lidí.


Naopak nejhůře je na tom čínský Sinopharm, kladný vztah k němu nemá ani čtvrtina respondentů. Jen o trochu lépe je na tom AstraZeneca, u níž se často mluví o vedlejších účincích v podobě krevních sraženin.

Srovnání dvou letošních průzkumů ohledně vakcín na Slovensku:


Průzkumu se zúčastnilo celkem 1001 respondentů, agentura sbírala data mezi 31. březnem a 7. dubnem. Na kompletní výsledky průzkumu se můžete podívat ve videu pod titulkem.

Související obsah


A jak důvěřujete jednotlivým vakcínám vy? Zde můžete hlasovat v anketě ke každé z nich:
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Princ Harry usiluje o možnost platit si policejní ochranu během pobytu v Británii

Britský princ Harry podle svých právních zástupců právně napadá rozhodnutí britské vlády, které mu brání osobně platit za policejní ochranu pro sebe a svou rodinu během pobytu ve Velké Británii. Podle CNN Harryho právníci uvedli, že právní výzvu inicioval už v září loňského roku, ale rozhodl se tuto informaci nyní zveřejnit, "aby uvedl fakta na pravou míru" kvůli tomu, že informace unikla do britských bulvárních novin.

Krátká zpráva

Exprezident Porošenko se vrátí na Ukrajinu, aby čelil obviněním z vlastizrady

Bývalý ukrajinský prezident Petro Porošenko se chce v pondělí vrátit na Ukrajinu, aby bojoval proti obviněním z vlastizrady. Podle prokurátora byl coby jeden z nejbohatších ukrajinských podnikatelů zapojen do prodeje velkého množství uhlí, které pomohlo financovat Ruskem podporované separatisty na východní Ukrajině v letech 2014–2015, uvedla agentura AP. Porošenko trvá na tom, že je nevinný, a svého nástupce Volodymyra Zelenského obvinil ze snahy ho politicky zdiskreditovat.

Píše se na Deník.cz