Koronavirus

K očkování se mohou přihlásit další lidé. Registrace začne v pondělí

K očkování se mohou přihlásit další lidé. Registrace začne v pondělí
Zdroj: Profimedia

Od 3. května se budou moci přihlásit k očkování proti koronaviru mladší lidé, kteří pečují o nemocné. Registrovat se od pondělí mohou také akademičtí pracovníci vysokých škol.

Očkování je v Česku v plném proudu. Registrace se od pondělí navíc otevírá pro další kategorie. Přihlásit se mohou lidé mladší 55 let pečující o nemocného člověka. Jedná se o ty, kteří pobírají příspěvek na péči třetího nebo čtvrtého stupně.


Dotyční se budou moci registrovat pomocí speciálního kódu. "Kód na svém kontaktním pracovišti předá Úřad práce ČR, a to v místě, kde má trvalý pobyt oprávněná osoba dávky příspěvku na péči. Na očkovacím místě se pak prokáže dokladem totožnosti a potvrzením úřadu, které obdrží při převzetí kódu,“ uvádí ministerstvo zdravotnictví.


Od pondělí se navíc mohou na očkování přihlásit také akademičtí pracovníci vysokých škol. Registrace bude otevřená do 15. června. Týkat se to bude všech. Ministr školství Robert Plaga (za ANO) však vyzval zástupce vysokých škol, aby prioritně umožnili očkování hlavně těm, kteří se ještě nemohli registrovat s jinými prioritními skupinami, a aby se postupovalo podle věku.


Vysokoškolští pedagogové budou při registraci používat kód přidělený školám pro přednostní vakcinaci. Přihlášení navíc budou potřebovat od školy potvrzení o zaměstnání.

Související obsah

"Tímto potvrzením se akademický pracovník následně prokáže na očkovacím místě, kde to bude ověřeno oproti občanskému či jinému průkazu totožnosti. Bez předložení potvrzení nebude možné očkování realizovat,“ doplnil resort školství.

Naočkovat denně 100 tisíc lidí se vládě nedaří. Stěží zvládne 70. Podívejte se na reportáž:

Slováci nabízejí tisíce za pronájem seniora kvůli očkování. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz