Zahraničí

Slovenští ochranáři museli utratit dva medvědy! Mláďata prchla do lesa

Ochranáři ve Vysokých Tatrách informovali v pondělí o smutné události. Na parkovišti u hotelu Sliezsky Dom usmrtili dva medvědy, jednalo se o samici a její mládě. Další dvě mláďata zmizela do lesa. Důvod usmrcení úřady nekomentovaly.

V noci na pondělí museli státní ochranáři usmrtit na parkovišti u hotelu ve Vysokých Tatrách dva medvědy. "Šlo o samici a jedno její mládě. Další dvě mláďata utekla do lesa," informovala na sociálních sítích organizace Štátne lesy TANAPu.

Důvod, proč museli ochranáři medvědy utratit, úřady nekomentovaly. Na sociálních sítích se strhla vlna kritiky. "Počkat, až vyleze medvědice s mladými z lesa, a pak je zastřelit. To jste tedy hrdinové," napsal pan Peter a nebyl zdaleka jediný.

Kritiku mírnil slovenský ekolog a politik Erik Baláž. "Poprosím méně hejtu. Podle všeho to byla práce zásahového týmu, kterému důvěřuji. Někdy, když to zajde moc daleko, se už nedá jinak. Medvědi byli nejdříve uspáni a až potom "uspáni navždy" veterinářem, protože tato rodina dělala problémy dlouhodobě a medvědice mohla být nebezpečná pro lidi," popsal Baláž na sociálních sítích.

Související obsah

Medvědí centrum podle Baláže není, nebylo by tedy možné medvědy někam převést, ochranáři tedy dělali to, co bylo nutné. Zatím není jasné, co se stane se zbývajícími mláďaty.

"V souvislosti s reakcemi na předchozí příspěvek upozorňujeme, že usmrcení medvědů nevykonala organizace Štátne lesy Tanap-u, ale zásahový oddíl Státní ochrany přírody SR," doplnili zástupci organizace na sociálních sítích.

Kvůli ztracenému medvíděti zavřeli část Tater. Dostalo se až k turistům (4/2021):

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz